Seminarium - Wspieranie rozwoju małej przedsiębiorczości na obszarach wiejskich Dolnego Śląska - modele działalności i dobre praktyki

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu wraz z Partnerami Projektu – Dolnośląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Lokalną Grupą Działania ‒ Stowarzyszenie LIDER A4 oraz Stowarzyszeniem „Żywność dla przyszłości” zaprasza do wzięcia udziału w seminarium „Wspieranie rozwoju małej przedsiębiorczości na obszarach wiejskich Dolnego Śląska ‒ modele działalności i dobre praktyki”.

Seminarium odbędzie się 21 października 2019 r. o godz. 10.00 (rejestracja od godz. 9.30) w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na Pl. Grunwaldzkim 24A w Sali Rad Wydziału (parter).

W trakcie seminarium zaprezentowane zostaną zagadnienia w ramach trzech paneli tematycznych:

  1. PANEL: PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

Pokażemy jak zbudować innowacyjną firmę na miarę lokalnych potrzeb na przykładzie Gospodarstwa Rolnego Michał Sznajder Wicemistrza Krajowego konkursu AgroLiga 2018 w kategorii firmy, ekspert OR KRUS we Wrocławiu objaśni trudne zagadnienia z zakresu rolniczych ubezpieczeń społecznych, natomiast eksperci z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odpowiedzą na pytania z zakresu rachunkowości i podatków w działalności rolniczej.

  1. PANEL: MODELE DZIAŁALNOŚCI I DOBRE PRAKTYKI

Przedstawimy wymogi certyfikacji, które pozwolą założyć gospodarstwo ekologiczne oraz zaprezentujemy jak przebiega proces zakładania plantacji oraz produkcji i sprzedaży wina w gospodarstwie o profilu winiarskim.

  1. PANEL: MODELE SPOŁECZNEJ WSPÓŁPRACY

Doradzimy jaki rodzaj społecznej działalności wybrać zaczynając od stowarzyszenia, przez fundację i spółdzielnię socjalną oraz zaprezentujemy jak wpływa współdziałanie na rzecz społeczności lokalnej na rozwój regionu.

Udział w seminarium będzie doskonałą okazją do wymiany poglądów, podjęcia współpracy oraz do bezpośredniej konsultacji z naszymi ekspertami z zakresu:

  • zakładania działalności gospodarczej,
  • prawa dla NGO,
  • rachunkowości i podatków w działalności rolniczej,
  • funkcjonowania gospodarstw o profilu winiarskim, agroturystycznym, ekologicznym, pasiecznym,
  • certyfikacji gospodarstw ekologicznych.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt i potwierdzenie udziału w seminarium mailem

na adres: magdalena.gawron-gajgal@upwr.edu.pl.

Do pobrania:  Agenda (PDF - 1,10 MB)