Ogłoszenie konkursu Agroliga 2013

Konkurs AgroLiga 2013

Celem konkursu jest wyłonienie Mistrzów i Wicemistrzów Wojewódzkich AGROLIGI 2013 w kategoriach: Rolnicy i Firmy z terenu województwa dolnośląskiego, którzy będą reprezentowali województwo dolnośląskie na szczeblu krajowym.
Konkurs jest realizowany w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2012-2013 dla województwa dolnośląskiego i przyczynia się do promowania rozwoju obszarów wiejskich i naszego regionu poprzez upowszechnianie osiągnięć rolników i przedsiębiorców, jako liderów rozwoju lokalnego mających wpływ na zwiększenie konkurencyjności dolnośląskiego rolnictwa.
Organizatorem konkursu na szczeblu wojewódzkim są Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu oraz Urząd Marszałkowski Województwa dolnośląskiego (Sekretariat Regionalny Krajowej sieci Obszarów Wiejskich).

Do konkursu mogli przystąpić rolnicy z województwa dolnośląskiego oraz firmy działające w przetwórstwie lub świadczące usługi na rzecz rolnictwa. Do rywalizacji nie mogą przystąpić Mistrzowie Krajowi wszystkich edycji i Mistrzowie Wojewódzcy AGROLIGI z lat 2008-2012.

Komisja Konkursowa przy wyborze Mistrza i Wicemistrza Wojewódzkiego zgodnie z regulaminem konkursu oceni m.in. osiągane wyniki produkcyjne, estetykę obejścia i otoczenia gospodarstwa lub firmy oraz sytuacje ekonomiczną, przyznając kandydatom punkty w skali od 1 do 10.

Do tytułu Mistrza dolnośląskiego AGROLIGI 2013 kandydują:

  • Rolnicy
  • Firmy

Każda osoba odwiedzająca tę stronę, może mieć wpływ na wybór laureatów konkursu, głosując poniżej na wybranego kandydata.

Za głosy oddane w drodze głosowania kandydaci otrzymują dodatkowe punkty /wg. przelicznika za każde 100 głosów 1 punkt/.