Dożynki wojewódzkie w Udaninie

Dożynki wojewódzkie, czyli najważniejsze w regionie święto dziękczynienia za plony zostało w tym roku zorganizowane w niedzielę, 11 września, w Udaninie w powiecie średzkim. W uroczystościach wzięli udział rolnicy, samorządowcy, doradcy, przedstawiciele organizacji rolniczych, a także firm związanych z rolnictwem oraz zaproszeni goście – Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, Europoseł Anna Zalewska i Beata Kempa, Posłowie Agnieszka Soin i Paweł Hreniak, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Wicemarszałkowie Grzegorz Macko i Marcin Krzyżanowski, Członkowie Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztof Maj i Tymoteusz Myrda oraz Wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk. 

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą, dożynkowym korowodem i misterium chleba. Nie zabrakło konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, w którym zwyciężył powiat trzebnicki, a także pokazu służb ratowniczych i koncertów. 

Specjaliści doradztwa rolniczego przygotowali stoisko promujące DODR, gdzie można było skorzystać z fachowych porad z zakresu produkcji rolnej czy środków pomocowych i zaopatrzyć się w wydawnictwa Ośrodka oraz miesięcznik Twój Doradca Rolniczy Rynek.
Red.

Fot. Gmina Udanin i DODR