Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Festiwal Tradycji Wsi Dolnośląskiej w Świdnicy

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wrocławiu zaprasza na Festiwal Tradycji Wsi Dolnośląskiej. Plenerowa impreza odbędzie się w niedzielę 9 września, na terenie Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Świdnicy przy ul. Wałbrzyskiej 25/27.

Podczas Festiwalu swoją ofertę przedstawią właściciele dolnośląskich gospodarstw agroturystycznych i zagród edukacyjnych, wiejscy przetwórcy i producenci zdrowej, regionalnej żywności. Przygotują oni degustacje swoich produktów z możliwością zakupu oraz atrakcje w wiejskim stylu, zachęcające do przyjazdu na wieś.

Swoje stoiska będą miały także instytucje wspierające rolnictwo, gdzie będzie można skorzystać z fachowego doradztwa.

W programie imprezy znalazły się atrakcje dla każdego – od juniora do seniora:

  • kiermasz rękodzieła i degustacje produktów regionalnych
  • stoiska instytucji wspierających rolnictwo i obszary wiejskie
  • oferta agroturystyczna i edukacyjna wsi dolnośląskiej
  • darmowe warsztaty robienia świec z wosku pszczelego i kwiatów z papieru
  • występy zespołów folklorystycznych Czerwone Róże z Dobromierza oraz Akacjowe Śpiewule z Kątek
  • konkursy z nagrodami
  • kącik animacji dla dzieci z atrakcyjnymi upominkami
  • przyrodnicze koło fortuny.

Imprezie towarzyszyć będzie konferencja „Wieś miejscem edukacji i rekreacji” poświęcona tematyce edukacji dzieci i młodzieży w zagrodach edukacyjnych.

Do udziału w konferencji zapraszamy właścicieli zagród edukacyjnych, osoby zainteresowane taką działalnością oraz dyrektorów i nauczycieli z dolnośląskich przedszkoli, szkół podstawowych, średnich i gimnazjalnych.

Pokażemy, jakie są możliwości wyjazdów szkolnych wycieczek do dolnośląskich zagród edukacyjnych. Jest to bowiem atrakcyjne miejsce, w którym dzieci aktywnie spędzają czas ucząc się poprzez zabawę, obserwacje i doświadczenia. Biorą udział w warsztatach np. rękodzielniczych albo kulinarnych. Oglądają dawne sprzęty rolnicze. Mogą uczyć się na świeżym powietrzu i w warunkach wiejskiego gospodarstwa, realizując jednocześnie podstawę programową.

Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o kontakt z głównym specjalistą z Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich DODR z siedzibą we Wrocławiu, Agnieszką Kowalczuk-Misek, tel. 74 852 20 21, 609 657 199, e-mail: agnieszka.kowalczuk@dodr.pl.

Pobierz plakat (pdf - 1,6MB)

Pobierz Kartę zgłoszenia do udziału w konferencji (doc - 48 kB)

Zmodyfikowano: 21.08.2018