Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Aktualności, Zapowiedzi

Program Czyste Powietrze - dofinansowanie wymiany źródeł ciepła
Zmodyfikowano: 27.01.2021

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przypomina o możliwości dofinansowania w ramach Programu Czyste Powietrze. Jest to ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła.

Czyste Powietrze to program z budżetem 103 mld zł na lata 2018-2029. Jego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Narzędziem w osiągnięciu celu jest dofinansowanie przedsięwzięć realizowanych przez beneficjentów uprawnionych do podstawowego poziomu dofinansowania oraz beneficjentów uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania.

O programie „Czyste Powietrze”, szczególnie o nowościach,  NFOŚiGW informuje na stronie www:

https://czystepowietrze.gov.pl/aktualnosci/, z czego najważniejsze w 2020 roku, to te:

https://czystepowietrze.gov.pl/wyzsze-dotacje-i-wieksza-wspolpraca-z-gminami-rusza-druga-czesc-programu-czyste-powietrze-2-0/

https://czystepowietrze.gov.pl/w-programie-czyste-powietrze-bedzie-latwiej-kwalifikowac-zielone-urzadzenia-i-materialy/

https://czystepowietrze.gov.pl/kalkulator-grubosci-izolacji-nowe-narzedzie-dla-wnioskodawcow-czystego-powietrza/

https://czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze-e-wnioski-bez-wychodzenia-z-domu/

https://czystepowietrze.gov.pl/rusza-program-czyste-powietrze-2-0/

Źródłem informacji o programie jest Akademia Czystego Powietrza, dostępna do obejrzenia pod linkiem: https://czystepowietrze.gov.pl/akademiaczystegopowietrza/, a dla bardziej wnikliwych przygotowane są prezentacje dotyczące tematów z poszczególnych odcinków (dostępne do pobrania w zakładce: http://czystepowietrze.gov.pl/do-pobrania/ ).

W tej samej zakładce znajduje się też lektura obowiązkowa dla niewtajemniczonych w program, czyli przygotowane przez MKiŚ, zaktualizowane o II część programu: ulotka i broszura o Czystym Powietrzu (wersja elektroniczna do pobrania).

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej