Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Aktualności, Zapowiedzi

Rusza kampania #SzczepimySię
Zmodyfikowano: 31.12.2020

A Ty dla kogo się zaszczepisz? Pytają bohaterowie spotu zachęcającego do szczepienia się przeciwko COVID-19. W niedzielę 27 grudnia ruszyły w Polsce pierwsze szczepienia. Kampania #SzczepimySię, przekonuje, że warto się zaszczepić. Jeśli nie dla samego siebie, to dla innych. Szczepionka będzie bezpłatna i dostępna w punktach realizujących szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19.

Do 14 stycznia potrwa etap 0. W jego ramach zostaną zaszczepieni pracownicy placówek służby zdrowia, Domów Pomocy Społecznej i personel administracyjny tych jednostek. 15 stycznia rozpoczną się zapisy na szczepienia dla pozostałych chętnych. W I etapie na ze szczepień skorzystają pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej oraz Zakładów Opiekuńczo Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia, poczynając od najstarszych, aktywnych zawodowo, a także tych, którzy są w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia oraz z chorobami współistniejącymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu Covid-19 oraz służby mundurowe i nauczyciele.

Każdy dostanie e-zaproszenie, ważne przez 60 dni. Dodatkowo lekarze będą mogli wystawić dla pacjenta indywidualne e-skierowania na szczepienia.

Więcej informacji na temat szczepień można znaleźć w Narodowym Programie Szczepień oraz na stronie gov.pl/szczepimysie. Czynna jest też całodobowa infolinia – tel. 989.

Materiały wideo do pobrania: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/materialy-wideo

www.gov.pl