Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Reklama

Aktualności, Zapowiedzi

Czwarta edycja Dolnośląskiego Targu Rolnego
Zmodyfikowano: 29.07.2020

Hodowcy pstrągów, producenci ekologicznych warzyw i owoc, czy produktów z czosnku dołączyli do grona czterdziestu wystawców Dolnośląskiego Targu Rolnego. W sobotę 25 lipca, na terenie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, odbyła się czwarta edycja Targu.

Sprzedawcy uczestniczący w wydarzeniu od pierwszej edycji także nie zawiedli odwiedzających i przygotowali wyśmienite produkty i przetwory z dyni, owocowe octy, oleje tłoczone na zimno, sery z mleka krowiego, koziego i owczego, wędliny, pełnoziarniste chleby, ekologiczne soki z aronii i jabłek, świeże owoce i warzywa, miody i produkty pszczele, naturalne kosmetyki, produkty z lawendy, ceramikę oraz wina z lokalnej Winnicy Katarzyna, tradycyjnie wytwarzany cydr, kwasy chlebowe i wiele innych.

Ciekawostką była woskowijka, czyli ściereczka z wprasowanym woskiem pszczelim, służąca do przechowywania żywności. Podczas Targu, kupujący mieli możliwość nie tylko zrobienia bezpiecznych zakupów, ale także spotkania się z producentami, rozmowy i uzyskania informacji o użytych surowcach, czy procesie produkcji.

Po zakończeniu Targu odbyło się spotkanie wystawców, podczas którego nowi uczestnicy przedsięwzięcia poznali szczegółowo zasady projektu, realizowanego w ramach Zespołu Tematycznego Dolnośląski Targ Rolny. Przedstawiono Kapitułę, składającą się z siedmiu osób – rolników i producentów rolnych, reprezentujących różne branże. Zadaniem kapituły jest opracowanie dokumentacji związanej z organizacją Dolnośląskiego Targu Rolnego, wypracowanie zasad przystępowania wystawców, weryfikacja zgłoszonych wystawców w oparciu o opracowane kryteria oraz nadzór nad prawidłowym przebiegiem i organizacją Targu.

Projekt opracowany przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wrocławiu. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dotyczy Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i obszarach wiejskich (SIR) dla województwa dolnośląskiego.

Izabela Michniewicz DODR