Nasz miesięcznik

Wydawnictwa

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Aktualności, Zapowiedzi

Seminarium Rolnictwo zaangażowane społecznie jako innowacyjna forma przedsiębiorczości na obszarach wiejskich
Zmodyfikowano: 11.04.2019

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu zaprasza na seminarium „Rolnictwo zaangażowane społecznie jako innowacyjna forma przedsiębiorczości na obszarach wiejskich”. Seminarium odbędzie się podczas XXXIX Dni Otwartych Doradztwa Rolniczego w Świdnicy, zaplanowanych na 18 maja. Termin przesyłania zgłoszeń to 10 maja.

Jest ono skierowane do mieszkańców obszarów wiejskich, rolników, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych, pracowników Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego ‒ doradców, przedstawicieli ośrodków pomocy społecznej oraz ośrodka wsparcia ekonomii społecznej, a także innych osób zainteresowanych podejmowaniem i rozwojem usług społecznych na obszarach wiejskich, współpracą w tym zakresie oraz wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań na obszarach wiejskich.

Celem seminarium jest propagowanie idei rolnictwa społecznego, w tym pomysłu usług opiekuńczych na obszarach wiejskich, tworzenia gospodarstw opiekuńczych, a także zachęcenie do edukacji w gospodarstwie rolnym i tworzenie zagród edukacyjnych na obszarze województwa dolnośląskiego. Tworzenie tego typu usług w gospodarstwach rolnych przyczyni się do rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, ma także aktywizować lokalne społeczności i sprzyjać tworzeniu nowych miejsc pracy. Seminarium przyczyni się do budowania sieci kontaktów pomiędzy rolnikami, mieszkańcami obszarów wiejskich, doradcami rolniczymi i przedstawicielami innych instytucji.

Seminarium rozpocznie się o godz. 12:00, w sali B w Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego w Świdnicy przy ul. Wałbrzyskiej 25/27

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 10.05.2019 r.

Informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje: Katarzyna Sikora, Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich, tel. 71 339 80 21 wew. 152, e-mail: katarzyna.sikora@dodr.pl

Pobierz :

 
Seminarium organizowane jest w ramach operacji do realizacji w Planie Operacyjnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2018 - 2019. Dotyczy Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i obszarach wiejskich (SIR) dla województwa dolnośląskiego.
 

Katarzyna Sikora DODR