Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

 

Aktualności, Zapowiedzi

Kampania wnioskowa i dopłaty do nawozów do 31 maja
Zmodyfikowano: 13.05.2022

Do końca maja został przedłużony termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz niektórych płatności w ramach PROW (dotyczy działania Rolnictwo ekologiczne, działania Dobrostan zwierząt, płatności ONW, Działania rolno-środowiskowo-klimatycznego oraz premii w ramach działania zalesieniowego).

Decyzja jest wynikiem trudnych warunków ekonomicznych, wywołanych dużym wzrostem kosztów prowadzenia działalności rolniczej.

Zmiany do tych wniosków także można składać dłużej – do 15 czerwca. Rozporządzenie zostało podpisane i oczekuje na publikację. Wnioski będzie można składać również do 25 dni kalendarzowych po terminie, czyli do 27 czerwca (ponieważ 25-26 czerwca przypadają w sobotę i niedzielę). Jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia, licząc od 1 czerwca płatność będzie zmniejszona o 1% należnej kwoty.

Do 31 maja został wydłużony także terminu naboru wniosków o dofinansowanie zakupu nawozów mineralnych innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez, które producent rolny kupił w okresie od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r.

Źródło: ARiMR