Dzień Rolnictwa podczas Targów InEnerg - relacja

W środę i czwartek, 13–14 kwietnia na Wrocławskim Stadionie odbyły się Międzynarodowe Targi Energii ze Źródeł Odnawialnych i Efektywności Energetycznej InEnerg organizowane przez Reeco Poland. W drugim dniu targów zorganizowany został Dzień Rolnictwa pod hasłem Rolnik z energią. OZE przyszłością polskiego rolnictwa.
W targach wzięło udział około 40 wystawców. Jednym z nich był Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, dla którego wspieranie inwestycji w energię odnawialną jest jednym z priorytetów działań pozytywnie wpływających na środowisko i zmiany klimatu.

Na stoisku informacyjnym DODR promowane były wydawnictwa własne, Regionalnego Centrum Ekoenergetyki działającego przy Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu oraz Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa w Warszawie.

Głównym celem tego wydarzenia był wzrost świadomości, iż energia odnawialna jest dedykowana wszystkim, którzy stawiają sobie za cel oszczędne życie z równoczesną dbałością o środowisko naturalne.

W drugim dniu targów zorganizowany został Dzień Rolnictwa pod hasłem Rolnik z energią. OZE przyszłością polskiego rolnictwa. Patronem medialnym tego wydarzenia był nasz  miesięcznik Twój Doradca – Rolniczy Rynek.

Prelegenci zaprezentowali uczestnikom swoje doświadczenia i najnowsze trendy w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii. Zorganizowane podczas targów specjalistyczne konferencje oraz fora dyskusyjne były okazją do zapoznania się z innowacjami w sektorze energetycznym, a także do nawiązania nowych kontaktów.

Ryszard Targosz DODR we Wrocławiu