Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Rozwijaj swoją finansową inteligencję

Późnym popołudniem 17.10.2014 r. w świetlicy wiejskiej w Szczytkowicach (gmina Trzebnica) odbyło się jednodniowe szkolenie z przedsiębiorczości połączone z fantastyczną grą planszową Cashflow . Pomysłodawczynią szkolenia była Pani Ewa Wróbel – koordynator wojewódzki klubów 4H, pracownik DODR Wrocław.

W szkoleniu uczestniczyła młodzież z Klubów Edukacyjnych 4H: Szczytkowiczanie ze Szczytkowic oraz Plastycy ze Złotowa.

Prowadząca kurs Pani Renata Mikulewicz  z Fundacji Ogrody Twojego Sukcesu wyjaśniła cel gry, którym jest nauczenie graczy koncepcji inwestowania i zarabiania pieniędzy.

Cashflow - gra planszowa wymyślona przez Roberta Kiyosaki. Zasady gry: na starcie każdy gracz otrzymuje z przydziału zawód, status rodzinny, wysokość zarobków i zobowiązania finansowe (kredyty, pożyczki, rachunki). Pierwszym etapem jest wyścig szczurów, którego celem jest podniesienie przychodów pasywnych gracza do poziomu, na którym będą przekraczały wydatki. Gracz porusza się po planszy pionkiem w kształcie szczura, który ścigając się po zamkniętym kręgu bieżących wydatków, symbolizuje pogoń za materialną niezależnością. Pionek może zatrzymać się na jednym z trzech rodzajów pól: transakcyjnym, losowym lub rynkowym.
Dopiero jednak po zrealizowaniu etapu pierwszego gracz przechodzi do fazy szybkiego toru, której przedmiotem jest realizacja założonego przed rozpoczęciem gry celu (marzenia) bądź zwiększenie miesięcznego cashflow o 50 tys. dolarów, poprzez umiejętne inwestowanie i pomnażanie pieniędzy.

 

Młodzież z wielkim zaangażowaniem i wypiekami na twarzy uczestniczyła w grze, ponieważ nie zdołali osiągnąć „marzenia” poprosili Panią Renatę o kolejne spotkanie. Zabawa była tak atrakcyjna, że uczestnicy postanowili zakupić grę do swoich Klubów.

Po tak dużym wysiłku umysłowym  wszyscy chętnie wzięli udział w grillu przygotowanym przez liderki klubów Panią Martę Piasecką i Jolante Kilińską.

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 10.11.2014