Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacja z pobytu w Mannheim w ramach Polsko – Amerykańskiej wymiany młodzieży z 4H

Nazywam się Hanna Woźniak i jestem uczennicą II klasy Gimnazjum Gminnego im. Zagłębia Miedziowego w Kotli. Od pięciu lat jestem członkiem Klubu Edukacyjnego 4-H, którego instruktorem jest p. Nina Grabowska pracownik PZD w Głogowie, miłośnik zasad klubowych, przyjaciel dzieci i młodzieży. Nasz klub zajmuje się realizacją hasła: „Uczyć się działając” przypomina, mi to że najbardziej efektywnym i atrakcyjnym sposobem uczenia się jest samodzielne wykonanie danej rzeczy, a nie bierne słuchanie instrukcji o tym, jak należy to robić.
Znając doświadczenia starszej siostry, która była na wymianie w roku 2007 i która wpoiła mi zasady działania Klubów 4-H chciałam skorzystać z możliwości zwiedzenia innego kraju, poznania jego obyczajów, a przede wszystkim podniesienia umiejętności 
w komunikowaniu się językiem angielskim. 
Mój pobyt w USA trwał od 1 do 24 lipca 2010 r. Byłam w Stanie Pensylwania 
w małej miejscowości Mannheim. Dzięki wymianie zwiedziłam m.in. Capitol, Biały Dom, Washington Monument i wiele innych muzeów w Washington D.C., Broadway Time Squar oraz Statuę Wolności w Nowym Jorku. Byłam także w Maryland nad Pacyfikiem. W tym czasie poznałam codzienne życie Amerykanów, ich kulturę i sposoby spędzania czasu wolnego. Brak kontaktu z rodziną i językiem polskim zmusiły mnie do komunikowania się wyłącznie w języku angielskim, co znacznie poprawiło moje sprawności językowe. Poznałam wielu ciekawych ludzi, z którymi na pewno będę utrzymywała kontakt. Były to wspaniałe wakacje, które z pewnością będę wspominała jeszcze przez wiele lat.

Hania Wożniak
Nastoletni lider klubu 4H „Kotelskie Stokrotki”

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 15.08.2013