Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Podsumowanie wojewódzkiego konkursu na Najładniejszy koszyczek wielkanocny - kwiecień 2014

W sobotę 12 kwietnia w Pasażu Grunwaldzkim, podczas Prezentacji Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek wystawionych przez dolnośląskie Koła Gospodyń Wiejskich,  odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu „Najładniejszy koszyczek wielkanocny”. W konkursie uczestniczyło trzydzieści jeden dolnośląskich klubów edukacyjnych 4H.

Celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, pobudzenie wśród dzieci inwencji twórczej oraz prezentacja wspólnego dorobku artystycznego. Pozwoliło to  każdemu klubowiczowi  umieścić w pracy konkursowej własnoręcznie zrobioną ozdobę związane ze Świętami Wielkanocnymi.

Koszyczki wyróżniała estetyka wykonania elementów świątecznych, dekoracyjność i wiosenna kolorystyka oraz dobór materiałów, z których wykonano poszczególne elementy dekoracji.

Zgłoszone kluby zasłużyły na uznanie jurorów, a szczególne miejsca zajęły kluby 4H:

  • I miejsca: Super Talenty z Bukowic, Super Star w Pełczyna, Oleśniczaki Fajne Dzieciaki z Oleśnicy,
  • II miejsce: Wesołe Skrzaty z Warty Bolesławieckiej,
  • III miejsce: Talenciaki z Siedlec
  • Wyróżnienia: Spytkowskie Słoneczka ze Spytkowa, Trzepak z Rząsin i Inkarnatki z Miszkowic.

 

Wszystkie kluby, które brały udział w tegorocznym konkursie zostały docenione i otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

Klubowicze z 4H, którzy przyjechali do Wrocławia na podsumowanie wojewódzkiego konkursu na Najładniejszy koszyczek wielkanocny uczestniczyli w warsztatach, podczas których własnoręczne wykonywali  pisanki oraz zwiedzali  wystawy w muzeum.

 

Dziękujemy kierownictwu i pracownikom Muzeum Etnograficznego za sponsorowanie warsztatów dla klubów edukacyjnych 4H  i udział w komisjach konkursowych w czasie Prezentacji Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek.

 

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 06.05.2014