Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Gospodarstwo „Cicha Woda”

 

Nagrodę II-go stopnia w kategorii indywidualnej za rozszerzenie działalności gospodarstwa rolnego „Cicha Woda” poprzez budowę obiektu gastronomiczno– noclegowego oraz wypożyczalni rowerów w Górach Sowich, otrzymał Pan Szymon Balak z Lasocina, gmina Pieszyce w powiecie dzierżoniowskim.

Adres obiektu:
Gospodarstwo Agroturystyczne „Cicha Woda”
Lasocin 1, 58-250 Pieszyce, dolnośląskie
tel. (74) 836 97 84, kom. 607 719 904
e-mail: info@cichawoda.pl; www.cichawoda.pl; www.agrinpol.pl/cichawoda

Gospodarstwo „Cicha Woda” w Lasocinie leży u podnóża Gór Sowich. Wykorzystując walory krajobrazowe okolic, proponując gościom spędzanie wolnego czasu na obcowaniu z przyrodą w malowniczym i ekologicznym zakątku w Dolinie Sowiego Potoku.
Gościom proponowany jest odpoczynek i skorzystać z atrakcyjnej kuchni regionalnej.
W obiekcie znajduje się wiejska chata z salą kominkową do spożywania złowionych pstrągów, taras, letni domek, dwa stawy z pstrągami, ogródek jordanowski dla dzieci, zwierzyniec, padok do jazdy konnej oraz zabudowania gospodarcze na ogrodzonym terenie o powierzchni 4,5 ha.
W lutym 2009 roku gospodarstwo agroturystyczne „Cicha Woda” w Lasocinie zwyciężyło w kategorii Najciekawsza Atrakcja Regionu w konkursie „Najlepsze Dolnośląskie” organizowanym przez Dolnośląską Organizację Turystyczną i „Polska Gazetę Wrocławską”.

W 2010 roku opracowany został i złożony w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej wniosek inwestycyjny zakładający rozszerzenie działalności mikroprzedsiębiorstwa Cicha Woda poprzez budowę obiektu gastronomiczno-noclegowego oraz uruchomienie wypożyczalni rowerów w Górach Sowich, Realizowane jest w ramach Działania 1.1 "Inwestycje dla przedsiębiorstw" Schemat 1.1 D1.a "Dotacje inwestycyjne dla MŚP zwiększające atrakcyjność turystyczną regionu” Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Przedsięwzięcie realizowane jest zgodnie ze Strategią Subregionu Gór Sowich opracowaną pod kątem rozwoju turystyki. Całkowita wartość projektu wyniosła: 1 949 072 zł a kwota dofinansowania z Unii Europejskiej: 782 824 zł.
W wyniku realizacji projektu nastąpiła rozbudowa bazy gastronomiczno-noclegowej i sali bankietowej. Powstał nowy obiekt z 28 miejscami noclegowymi oraz salą bankietową dla 200 osób. Przy obsłudze gości, pracuje cała rodzina, dla której jest to podstawowe źródło dochodu.
Od kilku lat Ośrodek „Cicha Woda” współpracuje ze Stowarzyszeniem Turystycznym Gmin Gór Sowich oraz Urzędem Miejskim w Pieszycach przy organizacji „Pieszyckiego Przeglądu Filmowego”.
"Cicha Woda" to wymarzone miejsce na urlop w Górach Sowich. Gospodarze zapraszają
w swoje progi amatorów agrowczasów, oferując wygodne, przytulnie urządzone pokoje. Na gości poza pstrągami z patelni i kinem pod chmurką czekają w stajni wierzchowce, więc to świetna lokalizacja na weekend.

Ryszard Targosz
 

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 05.07.2013