Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Kulinarna Bitwa Regionów w Osieku
Zmodyfikowano: 11.07.2022

Kulinarna „Bitwa Regionów” w Osieku w powiecie lubińskim została zorganizowana w niedzielę 26 czerwca, podczas Pikniku z Produktem Polskim. Na imprezie nie zabrakło lokalnych wystawców. Można było kupić sery wyprodukowane z mleka krów od lokalnych hodowców. Były też miody i domowe wędliny. Zaśpiewały zespoły folklorystyczne, a najmłodsi bawili się na dmuchańcach i brali udział w konkursach z wiedzy leśnej przygotowanych przez Nadleśnictwo Lubin.

W kulinarnej „Bitwie Regionów”, gminę Lubin reprezentowało Stowarzyszenie Nasz Wiercień. W konkursie udział wzięły gospodynie z powiatów lubińskiego, polkowickiego i głogowskiego.

Wygrało KGW Koźliczanki, II miejsce zajęło KGW Jędrzycho-WIANKI, a III miejsce zdobyło KGW z Kłobuczyna. Wszystkie zespoły zostały nagrodzone. Fundatorami nagród była Gmina Lubin oraz Dolnośląska Izba Rolnicza.

Podczas pikniku można było odwiedzić stoisko DODR, gdzie doradcy z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Lubinie udzielali porad i oferowali fachowe wydawnictwa.

Organizatorami konkursu „Bitwa Regionów” są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Arkadiusz Dulemba DODR, PZDR Lubin

 

Galeria zdjęć