Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Polska Kukurydza w Labiryncie
Zmodyfikowano: 30.09.2019

Za nami kolejna edycja Święta Kukurydzy w Kobierzycach. Czwartego września na polach Małopolskiej Hodowli Roślin sp. z o.o. został uroczyście otwarty Kukurydziany Labirynt, czyli kilkanaście kręgów zasianych na obszarze ok. 1,5 ha. W spotkaniu na kukurydzianym polu uczestniczyło kilkaset osób, w większości rolników, producentów kukurydzy i osób z branży rolniczej. Oprócz zabawy, którą zaproponowali organizatorzy, czyli zwiedzania i obserwowania labiryntu z lotu ptaka (czyli z wysięgnika), a także wystawy maszyn rolniczych, występów zespołów muzycznych i tematycznych konkursów, wiele czasu poświęcono na propagowanie nowych odmian i technologii w uprawie kukurydzy.

Impreza została zorganizowana we współpracy z Dolnośląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy i Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Gwóźdź, Wójt Gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik oraz Dyrektor DODR Marek Tarnacki i jego zastępca Andrzej Znamirowski. Nie zabrakło także przedstawicieli Małopolskiej Hodowli Roślin w Krakowie Polskiego Związku Producentów Kukurydzy, WIORiN, Hodowli Roślin Smolice Sp. z o.o., KRUS, firm Biostyma, Biocare, Synexus, Flora Praszka, Gaz Petrol, Polboto oraz zespołu szkół rolniczych w Krzyżowicach.

Kukurydziany labirynt można zwiedzać do końca kukurydzianych żniw.

Alicja Kubisz DODR

Galeria zdjęć