Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Szkolenie z szacowania szkód łowieckich
Zmodyfikowano: 15.10.2018

Najnowsze regulacje prawne w zakresie Prawa Łowieckiego, procedury szacowania i umiejętność mediacji przy szacowaniu szkód łowieckich, a także przepisy Kodeksu Prawa Administracyjnego w zakresie Prawa łowieckiego to wiedza którą zdobyli uczestnicy szkolenia zorganizowanego 8-9 października w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.

W szkoleniu „Szacowanie szkód łowieckich – stosowanie procedur, podstawy praktycznego działania”, zorganizowanym przez Ośrodek Rozwojowo-Wdrożeniowy Lasów Państwowych w Bedoniu, w partnerstwie z DODR wzięło udział 49 osób. Byli to doradcy rolniczy, przedstawiciele kół łowieckich oraz pracownicy Dolnośląskiej Izby Rolniczej.  

Uczestników szkolenia przywitał Dyrektor DODR Marek Tarnacki oraz przedstawiciel Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych Magdalena Konsencjusz.

Wykładowcami byli członkowie Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Rolnictwa Oddział w Słupsku.

Oprócz wykładów zrealizowano także ćwiczenia, podczas których uczestnicy m.in. obliczali szkody łowieckie w poszczególnych uprawach. Dwudniowe szkolenie zakończyło się testem egzaminacyjnym, który był podstawą do wydania zaświadczenia o udziale w szkoleniu.

Monika Siarkiewicz DODR

Galeria zdjęć