Nasz miesięcznik

Wydawnictwa

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Szkolenie - Prowadzenie działalności w ramach rolniczego handlu detalicznego ze szczególnym uwzględnieniem produktów pszczelarskich
Zmodyfikowano: 13.04.2017

Ponad dwudziestu pszczelarzy z powiatu świdnickiego i dzierżoniowskiego uczestniczyło w dniu 7 kwietnia w szkoleniu „Prowadzenie działalności w ramach rolniczego handlu detalicznego ze szczególnym uwzględnieniem produktów pszczelarskich”.

Spotkanie zorganizowane przez DODR w PZDR w Świdnicy skierowane było przede wszystkim do pszczelarzy sprzedających swoje produkty zarówno w formie nieprzetworzonej jak i przetworzonej.

Dr Ewa Popiela-Pleban z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zachęciła uczestników do dyskusji na temat dobrych praktyk w pszczelarstwie. Mówiono o szansach i zagrożeniach dla rozwoju pszczelarstwa, konieczności edukacji młodego pokolenia czy współpracy z rolnikami.

Marta Ciesielka i Grażyna Gruszyńska z Urzędu Skarbowego w Świdnicy omówiły zmiany w przepisach prawa podatkowego, dotyczące zwolnień i sposobu opodatkowania sprzedaży żywności nieprzetworzonej i przetworzonej w ramach rolniczego handlu detalicznego, ze szczególnym uwzględnieniem produktów pszczelarskich.

Przedstawicielki Banku Spółdzielczego w Kobierzycach, Kinga Sajbura, Ewa Sobstel omówiły produkty bankowe skierowane do rolników. Dodatkową atrakcją były dwa konkursy dla uczestników zorganizowane przez Bank Spółdzielczy w Kobierzycach oraz przez redaktora naczelnego dwumiesięcznika „Pszczelarz” Adama Prusaczyka.

Spotkanie było okazją do promocji Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich SIR. Uczestnicy szkolenia mogli dowiedzieć się czym jest Sieć, jakie są jej cele, zadania i w jaki sposób można do niej przystąpić.

Izabela Michniewicz DODR
 

Galeria zdjęć