Nasz miesięcznik

Wydawnictwa

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Wielkanocne warsztaty w Ząbkowicach Śląskich
Zmodyfikowano: 12.04.2017

Jak i z czego zrobić świąteczny stroik uczyli się wychowankowie i wychowawcy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śl., młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śl. oraz mieszkanki powiatu ząbkowickiego podczas wielkanocnych warsztatów.

W piątek 7 kwietnia DODR wspólnie z Ośrodkiem Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śl., jak co roku zorganizował warsztaty sporządzania stroików wielkanocnych w ramach programu Kultywowania Tradycji Świąt Wielkanocnych. Warsztaty to kolejny etap dzielenia się wiedzą i zainteresowaniem kulturą ludową. Ich cel to popularyzacja tradycji i twórczości ludowej o wysokich walorach artystycznych.

Spotkanie miało interaktywną i twórczą formę obcowania z symbolami charakterystycznymi dla Świąt Wielkanocnych oraz możliwość poznania ich historii, sposobów tworzenia i wykorzystywanych technik. Stroiki wielkanocne, które powstały podczas warsztatów zostały przekazane na cele charytatywne.

Organizacja warsztatów nie udałaby się bez wsparcia Banku Spółdzielczego w Ząbkowicach Śl., Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śl., Urzędu Gminy w Ząbkowicach Śl. oraz Doroty Sierki i Grażyny Sobór.

Aleksandra Lepka, PZDR Ząbkowice Śl.

Galeria zdjęć