Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Muchowska Kosa 2014
Zmodyfikowano: 25.07.2014
Koszenie łąk, układanie kompozycji kwiatowych i parada w strojach ludowych, to główne atrakcje imprezy rekreacyjno-edukacyjnej Muchowska kosa

W niedzielę 20 lipca na łąkach wsi Muchów w gminie Męcinka, w Parku Krajobrazowym Chełmy już po raz trzynasty zebrali się mistrzowie koszenia na czas.

Organizatorzy imprezy to Gmina Męcinka, rada sołecka wsi Muchów i Wójt Gminy Męcinka. Honorowy patronat nad Muchowską Kosą 2014 objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.

W trakcie imprezy zorganizowano trzy konkursy. Pierwszy to koszenie łąk w kilku kategoriach ‒ dzieci, kobiety, mężczyźni oraz grupy mieszane. Drugi konkurs to układanie kompozycji kwiatowych z polnych kwiatów. Trzeci to konkurs na Najpiękniejszą paradę w strojach ludowych.

Do konkurencja koszenia łąk  najliczniej przystąpili panowie. Jurorzy oceniali czas koszenia oraz jakość rżyska (czyli dokładność koszenia oraz wysokość pozostawionej ścierni). W pierwszej kolejności wystartowały kobiety , następnie dzieci , po nich mężczyźni, a na końcu grupy łączone. Uczestnicy konkursu na Najpiękniejszą kompozycję kwiatową, po zebraniu kwiatów polnych w określonym czasie, zostali przywiezieni przed estradę, gdzie na przygotowanych stołach układali bukiety.

Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyło się stoisko informacyjne DODR we Wrocławiu, na którym rolnicy mogli skorzystać z porad specjalistów i zaopatrzyć się w broszury i ulotki.

Imprezie towarzyszyły występy zespołów ludowych, pokazy sztuki barmańskiej i pokaz kulinarny, koncert zespołu Trzy Gitary, śpiewający covery Czerwonych Gitar i Trzech Koron. Imprezę zakończyła zabawa taneczna.

Nagrody i wyróżnienia zdobyli :
Koszenie łąk – kategoria dzieci:
I miejsce – Jakub Nowicki - Krotoszyce
II miejsce  - Alan  Żądło - Pomocne

Koszenie łąk – kategoria kobiety:
I miejsce – Józefa Pietras - Muchów
II miejsce  - Barbara Brzuszek - Pomocne
III miejsce – Ewa Kulpa - Krotoszyce

Koszenie łąk – kategoria mężczyźni:
I miejsce – Józef Zabawa - Krotoszyce
II miejsce  - Andrzej Żądło - Pomocne
III miejsce – Michał Płoucha - Żurawina

Koszenie łąk – kategoria zespoły:
I miejsce – Andrzej Gabinet, Józef Zabawa i Dominik Paszyński

Układanie kompozycji kwiatowych:
I miejsce – Anna Radomska  - Chełmiec
II miejsce  - Urszula Kuźnik - Pomocne
III miejsce – Martyna Olszowa-Durachta – Kopacz

W konkursie Parady  strojów
I miejsce – Zespół Perła z Przybyłowic

Ryszard Waszkiewicz  PZD Jawor
 

Galeria zdjęć