Wyniki pierwszego etapu konkursu AGROLIGA 2018 - wojewódzka edycja konkursu

Dolnośląscy laureaci konkursu AgroLiga 2018

Mistrzami wojewódzkimi konkursu AgroLiga zostali Wojciech Skowroński z Sułowa oraz Przetwórnia warzyw Kiszone warzywa z Doliny Baryczy Michał Sznajder z Karnic. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 8 uczestników ‒ w kategorii rolnicy ‒ 5 gospodarstw i w kategorii firmy ‒ 3 podmioty z terenu województwa, prowadzące działalność na regionalnym rynku. Wpływ na wyniki konkursu miały głosy oddane w sondzie internetowej. Osoby odwiedzające naszą stronę oddały 9 136 głosów. Po przeliczeniu liczby głosów na punkty i zsumowaniu z punktami przyznanymi przez komisję konkursową:

Tytuł Mistrza Wojewódzkiego AgroLigi 2018 otrzymali:
•    w kategorii rolnicy ‒ Wojciech Skowroński, Sułów, powiat milicki,
•    w kategorii firmy ‒ Przetwórnia warzyw Kiszone warzywa z Doliny Baryczy Michał Sznajder, Karnice, powiat trzebnicki.
 
Tytuły Wicemistrza Wojewódzkiego AgroLigi 2018 otrzymali:
•    w kategorii rolnicy ‒ Tomasz Lisiecki, Czerna, powiat głogowski,
•    w kategorii firmy ‒Wyrób Wędlin Naturalnych Zakład „Pod Bukami” Piotr Czajkowski, Golędzinów, powiat trzebnicki.

Wyróżnienie w Wojewódzkiej AgroLidze 2018 otrzymała:
•    w kategorii rolnicy ‒  Katarzyna Czuba-Kowal, Kamieniec, powiat kłodzki.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 23 listopada, podczas XIV Dolnośląskiego Forum Kobiet. Mistrzowie Wojewódzcy w obu kategoriach zostają zgłoszeni do krajowego etapu konkursu, którego organizatorami są Redakcja Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A.  i Stowarzyszenie AgroBiznesKlub.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Prezesa ARiMR, Prezesa KOWR i Prezesa KRUS, natomiast patronat medialny sprawuje Magazyn Ludzi Przedsiębiorczych AGRO.
Celem konkursu jest wybór Mistrzów Krajowych AgroLigi 2018.

Katarzyna Cymbała, DODR we Wrocławiu