Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

4. Bogumiła i Aleksander Myśko, Jaroszówka, gm. Chojnów, powiat legnicki - ferma danieli

Kandydat do tytułu Mistrza dolnośląskiego AGROLIGI 2012 w kategorii Rolnicy

Bogumiła i Aleksander MYŚKO zamieszkali w Jaroszowce, gm. Chojnów
Państwo Myśko prowadzą na całej powierzchni swojego gospodarstwa fermę danieli. Stanowią go wyłącznie użytki zielone. Ferma położona jest w okolicy lasów i łąk i posiada doskonałe warunki do utrzymywania takich zwierząt. Daniele przebywają w trzech ogrodzonych siatką kwaterach, wydzielonych na powierzchni 132 ha pastwisk. Na fermie utrzymywanych jest łącznie około 650 danieli. Stado zarodowe liczy ok. 220 łań i 100 byków. Materiał hodowlany Rolnik zakupił w Polsce z kilku rekomendowanych linii hodowlanych. Zwierzęta podzielone są na trzy grupy przebywające na odrębnych kwaterach połączonych ze sobą wspólnym korytarzem przepędowym. Na każdej kwaterze znajduje się wiata chroniąca zwierzęta przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i wiatrem.
W okresie letnim daniele przebywają na pastwisku, gdzie mają zapewniony dostęp do wody i lizawki. W okresie zimowym dodatkowo umieszczane są na kwaterach paśniki do dokarmiania zwierząt sianem i mieszanką zbożową oraz paszami wzbogaconymi w witaminy i składniki mineralne. Stado dwukrotnie w roku jest odrobaczane i poddawane zabiegom pielęgnacyjnym. Hodowla prowadzona jest pod nadzorem weterynaryjnym.
Zwierzęta pochodzące z gospodarstwa mają certyfikat ekologicznej produkcji.
Rolnik jest dobrym przykładem na wykorzystanie warunków w jakich położone jest gospodarstwo do prowadzenia nietypowej rolniczej produkcji.
Dodatkowo Państwo Myśko prowadzą gospodarstwo agroturystyczne. Proponują swym gościom różne atrakcje, jak możliwość przebywania wśród zwierząt i ich karmienia, organizację imprez plenerowych, atrakcje i zabawy dla dzieci, przejażdżki samochodami terenowymi, ciągnikami itp.

 

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 08.07.2013