Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

3. GP „AGROFAM” sp. z o.o. - Warta Bolesławiecka, powiat bolesławiecki Prezes – Stanisław Borucki - kierunek produkcji: ziarno zbóż i nasion roślin oleistych

 

Kandydat do tytułu Mistrza dolnośląskiego AGROLIGI 2012 w kategorii Firmy

Grupa Producentów „AGROFAM” Sp. z o.o. z Warty Bolesławieckiej
Grupa producentów rolnych „AGROFAM” powstała w kwietniu 2008 r., jako grupa produkująca zboża i nasiona roślin motylkowych. Grupę funkcjonującą, jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością tworzy pięciu rolników z powiatu bolesławieckiego.
Celem wspólnego działania jest poprawa efektywności gospodarowania poprzez dostosowanie profilu produkcji rolnej i jakości produktów do zapotrzebowania rynku oraz wspólną organizację sprzedaży i zaopatrzenia w środki do produkcji.
Głównym przedmiotem działalności Grupy jest handel wyprodukowanymi w gospodarstwach jej członków produktami rolnymi takimi jak: pszenica, rzepak, kukurydza i jęczmień. W pierwszym roku działalności za pośrednictwem Grupy zostało sprzedane 6518 ton ziarna zbóż i roślin oleistych.
Dzięki wspólnemu działaniu wykorzystali możliwość uzyskania wsparcia finansowego na inwestycje. W bieżącym roku ukończona została wspólna inwestycja, służąca magazynowaniu i przygotowaniu do sprzedaży ziarna. Okazałe zaplecze magazynowo – suszarniczo - czyszczące wyposażone jest w laboratorium do przeprowadzania analiz jakości ziarna.

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 08.07.2013