Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

1. KUTZMANN s.c. - Gola Wąsoska, gm. Wąsosz, powiat górowski Właściciel – Sz. L. M Kutzmann - profil produkcji: sportowe i rekreacyjne powozy konne

 

Kandydat do tytułu Mistrza dolnośląskiego AGROLIGI 2012 w kategorii Firmy

Firma „KUTZMANN” s. c. Sz. L. M. Kurtzmann z Goli Wąsoskiej, gm. Wąsosz
  Firma Kutzmann powstała w 1994 roku i od początku funkcjonuje, jako mała firma rodzinna, gdzie wiedza przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Zarządza nią Szymon Kutzmann, który wraz ze swoimi synami Markiem i Maciejem kieruje wszystkimi działami przedsiębiorstwa. Siedziba i Oddział produkcyjny zlokalizowane są w zakupionych starych magazynach zbożowych w miejscowości Gola Wąsoska. Od dwóch lat Firma znana na europejskich rynkach, jako Dolnośląska Fabryka Powozów Konnych prowadzi również Oddział handlowy w Górze.
Głównym profilem działalności jest produkcja rekreacyjnych i sportowych powozów konnych. Cel, który sobie stawia to wyprodukowanie bezpiecznych, nowoczesnych ale prostych w obsłudze bryczek, których użytkowanie sprawi przyjemność naszym klientom. Z powodzeniem konkuruje na międzynarodowych rynkach, prowadząc sprzedaż do: Rosji, USA, Japonii oraz większości krajów europejskich. Zatrudnienie kształtuje się na poziomie około 30 pracowników a roczna produkcja wynosi około 300 szt. bryczek. Niewielkie rozmiary i nowoczesny park maszynowy pozwalają na elastyczne reagowanie na potrzeby rynku.
Od kilku lat rozwijana jest produkcja części zamiennych do powozów konnych oraz świadczone są usługi dla ludności i rolnictwa takie jak: piaskowanie metalu, lakierowanie proszkowe, toczenie CNC, produkcja i hartowanie resorów, cięcie i wycinanie plazmą CNC, spawanie oraz usługi ślusarskie.
Firma Kutzman jest również aktywna, na rynku maszyn i urządzeń rolniczych dla zwierząt pociągowych. Największym projektem, który zrealizowała w tym zakresie to Equitract 25. Jest to “traktor”, gdzie główną siłą napędową jest koń, który ciągnie za sobą skomplikowaną maszynę, z 25 konnym silnikiem Koheler, który moc 25KM bez straty przekłada na nowoczesny silnik hydrauliczny, węże i WOM. Maszyny tego typu produkowane są dla zachowania ras koni zimnokrwistych, które obecnie nie są już wykorzystywane.
Firma bierze udział w lokalnych imprezach przyczyniających się do promocji regionu, takich jak: wystawy i dożynki. W 2004 roku zajęła została laureatem V edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na sukces” w kategorii Firmy Rodzinne. Największymi osiągnięciami są wysokie miejsca zajmowane przez zawodników powożących bryczkami wyprodukowanymi w przedsiębiorstwie na zawodach szczebla mistrzostwa kraju lub świata. W planach jest otwarcie zagranicznego oddziału handlowego.

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 08.07.2013