Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Krystyna i Janusz Hołyński – miejscowość: Małuszów, gm. Męcinka, powiat jaworski

Kandydaci do tytułu Mistrza i Wicemistrza Wojewódzkiego AgroLigi 2009 - Rolnicy

Krystyna i Janusz Hołyński – miejscowość: Małuszów, gm. Męcinka, powiat jaworski

Charakterystyka gospodarstwa – Gospodarstwo specjalizujące się w produkcji roślinnej. Główne uprawy to: uprawa pszenicy ozimej i rzepaku na pow. łącznie ok. 50 ha. Uzyskiwane średnie plony wynoszą: ok. 65 q/ha pszenicy ozimej oraz 38 dt/ha rzepaku ozimego.

Rolnik znacznie poprawił sytuację ekonomiczną gospodarstwa rezygnując z nieopłacalnej hodowli trzody chlewnej i uruchamiając w budynku chlewni dodatkową działalność gospodarczą.


Dodatkowa działalność
Dodatkową działalnością jest prowadzenie baru oraz warsztatu świadczącego usługi dla ludności w branży motoryzacyjnej. Działalność ta pozwoliła na utworzenie miejsc pracy dla żony oraz dwóch synów rolnika. Cała działalność jest przedsięwzięciem rodzinnym i pozwala na osiąganie dodatkowych dochodów z działalności nierolniczej. Uzyskiwane z dodatkowej działalności dochody nie przewyższają jednak dochodów z podstawowej działalności rolniczej.

W opinii Kierownika PZD w Jaworze budynek mieszkalny, budynki gospodarcze oraz całe otoczenie są zadbane, wyróżniają się na tle otoczenia estetyką, ładem i porządkiem. Sytuacja ekonomiczna gospodarstwa jest dobra i pozwala na korzystanie z funduszy unijnych na modernizację gospodarstwa.

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 09.07.2013