Nasz miesięcznik

Wydawnictwa

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Krzysztof Rudnicki, Białawy Wielkie, gmina Wińsko, powiat wołowski

Kategoria ROLNIK

Krzysztof Rudnicki, Białawy Wielkie, powiat wołowski

Krzysztof Rudnicki odziedziczył 20-hektarowe gospodarstwo po rodzicach w 2004 roku. Dziś jest to 56 ha. Głównym kierunkiem produkcji roślinnej jest uprawa zbóż, rzepaku, kukurydzy i pszenicy ozimej. Średnie plony uzyskiwane w gospodarstwie, na ziemiach III i IV klasy wynoszą dla rzepaku ‒ 3,5 t/ha, dla kukurydzy ‒ 10 t/ha, a w przypadku pszenicy ‒ 7 t/ha. Plony są prawie w całości przeznaczane są na sprzedaż. Na użytek własny zostają zboża do karmienia drobiu, które gospodarz hoduje na własne potrzeby.

Dzięki dofinansowaniu PROW 2007-2013 rolnik wymienił i poszerzył park maszynowy. Zaplecze magazynowe przeznaczone do przechowywania płodów rolnych, zostało wyremontowane (wymieniono posadzki, zadaszenia, nowe tynki). Nawierzchnia jest wyrównana i utwardzona, a całe obejście dobrze oświetlone i ogrodzone.

Gospodarz działa na rzecz lokalnej społeczności lokalnej. Od jesieni 2018 roku Pan Krzysztof jest radnym i przewodniczącym gminnej komisji rolnictwa. Gospodarstwo zajęło II miejsce w regionalnej i wojewódzkiej edycji konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Na jego terenie panuje ład i porządek. Place manewrowe są utwardzone, a sprzęt czysty, zadbany i sprawny.

Gospodarstwo jest innowacyjne, właściciel wprowadza nowe odmiany i technologie uprawy.

 

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 05.08.2019