Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Wojciech Skowroński Sułów powiat milicki

KATEGORIA ROLNICY

Wojciech Skowroński, Sułów, powiat milicki
Gospodarstwo ogrodnicze Skowroński zostało założone w 1954 roku. Od 1995 roku jest prowadzone jest przez Jolantę i Wojciecha Skowrońskich. Wielkość gospodarstwa wynosi 5,5 ha, w tym 2 ha stanowią uprawy pomidorów pod osłonami. Pozostała część to owoce miękkie – truskawki i maliny.

W szklarniach prowadzone są odmiany pomidorów koktajlowych, malinowych oraz kumato. Rośliny są chronione biologicznie. Właściciele gospodarstwa używają kurtyn energooszczędnych w celu zmniejszenia emisji spalin z kotłów oraz instalacji odpylających.
Produkty z gospodarstwa trafiają na rynek włoski i angielski.

Gospodarstwo posiada własna stronę internetową www.ogrodnictwoskowronski.pl oraz profil na facebook-u. Prowadzi również własny sklepik warzywno-owocowy w ramach sprzedaży bezpośredniej. Promocja gospodarstwa odbywa się nie tylko przez internet, ale również poprzez udział w licznych konkursach, wizytach studyjnych organizowanych przez LGD dolina Baryczy, do których należą właściciele. Gospodarstwo zostało wyróżnione w konkursie „Rolnik Farmer Roku 2002”. Było również uczestnikiem ogólnopolskiego konkursu „Sposób na sukces” oraz zdobyło dyplom uznania „Wzorowy ogrodnik” w 2017 roku.
Państwo Skowrońscy charytatywnie przekazują swoje produkty na obozy i wycieczki szkolne czy lokalne imprezy.

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 19.07.2018