Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

SKOTAREK

 
„SKOTAREK” Produkcja Maszyn Rolniczych i Części Jerzy Skotarek z Góry, powiat górowski
 
 
Firma SKOTAREK Produkcja Maszyn Rolniczych i Części rozpoczęła działalność w 1992 roku w niewielkiej miejscowości Sławęcice koło Góry w województwie dolnośląskim, jej założycielem i właścicielem jest Pan Jerzy Skotarek. Przez okres pierwszych lat podstawowym profilem działalności firmy była produkcja podzespołów do maszyn rolniczych. Od roku 1993 firma zaczęła wytwarzać opryskiwacze rolnicze o małej pojemności oraz pełną gamę podzespołów i części do tych opryskiwaczy. Od 2000 roku w prowadzeniu działalności pomaga najstarszy syn Przemysław kontynuując rodzinne tradycje. 
Wąska specjalizacja pozwoliła na dobre opanowanie technologii produkcji i wytwarzanie wyrobów o bardzo wysokim poziomie jakości. Cztery lata później firma zostaje zmodernizowana i przeniesiona do Góry. W nowej siedzibie rozpoczęto produkcję nowych maszyn w tym opryskiwaczy o dużej pojemności i zwiększonej szerokości belki polowej oraz agregatów uprawowo-siewnych i agregatów ścierniskowych. Prowadzone są również okresowe przeglądy potwierdzające sprawność techniczną opryskiwaczy.
 
Aktualnie w ofercie firmy SKOTAREK znajdują się: opryskiwacze polowe zawieszane od 400 do 1000 l z belką od 12-21 m, opryskiwacze polowe zaczepiane od 1200 do 4000 l z belką od 12-27 m, agregaty uprawowo-siewne, agregaty uprawowe, agregaty ścierniskowe, agregaty talerzowe oraz części do wszystkich produkowanych maszyn i narzędzi rolniczych. Maszyny i podzespoły produkowane w firmie SKOTAREK przechodzą kontrolę jakości, aby zapewnić długotrwałe i bezusterkowe funkcjonowanie zapewniające satysfakcję użytkowników. Wszystkie wyroby posiadają stosowne certyfikaty i atesty, spełniają także wymogi bezpieczeństwa zgodne z europejskimi standardami. Stosowany system czyszczenia elementów metalowych metodą "śrutowania" i malowania proszkowego podnosi trwałość, funkcjonalność i estetykę produkowanych maszyn. Przedsiębiorstwo dysponujemy własną lakiernią proszkową, dzięki czemu wyroby posiadają wysokiej jakości powłokę malarską odporną na korozję. Posiada również własną stację kontroli opryskiwaczy. Aby sprostać rosnącym wymaganiom klientów, posiadany park maszynowy jest ciągle unowocześniany.
W ciągu 30-letniego okresu produkcji maszyn i części, firma SKOTAREK zdobyła wiele nagród i wyróżnień na najważniejszych imprezach targowych i wystawach rolniczych, jak: AGROTECH Kielce, AGRO SHOW Bednary k. Poznania, OPOLAGRA, AGRO-TECH Minikowo.
Firma SKOTAREK współpracuje z wieloma punktami handlowymi na terenie Polski jak i za granicą. Klienci firmy mogą liczyć na atrakcyjne ceny i dogodne warunki zakupu. Prowadzona jest również sprzedaż ratalna. 
Właściciel zaprasza do nawiązania współpracy wszystkie firmy i osoby zainteresowane dystrybucją maszyn i produktów.
 
Zmodyfikowano: 13.07.2015