Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Wioletta i Paweł Piwko

Wioletta i Paweł PIWKO zam. Miłowice, gm. Dziadowa Kłoda, powiat oleśnicki

Państwo Wioletta i Paweł Piwko prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 62 ha, w tym 12 ha stanowią grunty dzierżawione. W planach na najbliższy okres jest powiększenie gospodarstwa do 100 ha.
Gospodarstwo jest ukierunkowane na uprawę roślin towarowych oraz produkcję młodego bydła rzeźnego. Wiodącymi uprawami w płodozmianie są: pszenica ozima, rzepak ozimy oraz buraki cukrowe. Z upraw tych przeciętnie uzyskuje się plony na poziomie odpowiednio: 60 dt/ha dla pszenicy, 36 dt/ha dla rzepaku oraz 650 dt/ha dla buraków cukrowych. Opas bydła prowadzony jest w oparciu o cielęta z zakupu. Rocznie produkowanych jest w gospodarstwie od 8 do 10 szt. opasów. Hodowla oparta jest głównie na paszach wyprodukowanych w gospodarstwie.
Gospodarstwo wyposażone jest w nowoczesny sprzęt rolniczy do uprawy i zbioru, taki jak: kombajn zbożowy CLASS TUCANO, ciągniki rolnicze: CLASS o mocy 80 KM oraz Massem Ferguson o mocy 120 KM, agregat uprawowo-siewny, opryskiwacz i pług obracalny. Osiągane wyniki produkcyjne zarówno w produkcji roślinnej jak i zwierzęcej są wyższe od średniej krajowej. Obejście oraz całe otoczenie gospodarstwa jest estetycznie urządzone i zadbane.
Pan Piwko otwarty jest na nowe technologie i wdrażane nowinki techniczne. Przez swoją pasję i osiągane w gospodarstwie rezultaty produkcyjne cieszy się dużym autorytetem wśród sąsiadów. 

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 05.07.2013