Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Sylwia i Krzysztof Kadłubowscy

Sylwia i Krzysztof KADŁUBOWSCY zam. Ratowice, gm. Czernica, powiat wrocławski

Gospodarstwo rolne Państwa Kadłubowskich specjalizuje się w produkcji roślinnej, głównie w uprawie zbóż, rzepaku i kukurydzy. W prowadzeniu gospodarstwa młodym rolnikom pomagają rodzice, od których przejęli ziemię
i sprzęt rolniczy w 2001r. Kontynuują rozwój gospodarstwa systematycznie powiększając powierzchnię gruntów własnych oraz dzierżawionych. Aktualnie powierzchnia gospodarstwa wynosi 103 ha. Inwestują również w maszyny i narzędzia rolnicze wymieniając je na nowocześniejsze konstrukcje o większej wydajności. W ostatnich dwóch latach zakupiony został nowy kombajn zbożowy i ciągnik rolniczy o mocy 170 KM z napędem na 4 koła  marki John Deere oraz zakończono budowę magazynów do magazynowania płodów rolnych i pomieszczeń do przechowywania sprzętu rolniczego. Obecnie wyposażone jest w kompletny zestaw nowoczesnych maszyn rolniczych do uprawy i zbioru roślin, co umożliwia terminowe i bezpieczne wykonywanie wszystkich zabiegów agrotechnicznych.
Większość inwestycji w gospodarstwie finansowana jest ze środków własnych.  Gospodarstwo planuje dalszy rozwój przez powiększenie skali produkcji.  Średnie plony uzyskiwane z ostatnich 3 latach przewyższały średnie krajowe i wynosiły odpowiednio: dla pszenicy 65 dt/ha, kukurydzy 85 dt/ha, rzepaku 41 dt/ha oraz żyta 40 dt/ha.
W zakresie prowadzonej produkcji rolnej, gospodarstwo spełnia wymogi wzajemnej zgodności.
Rodzina Kadłubowskich czynnie włącza się w życie społeczności wsi Ratowice. To w tym gospodarstwie powstawały przez wiele lat wieńce dożynkowe zdobywające nagrody na szczeblu wojewódzkim i reprezentujące powiat wrocławski.
Gospodarstwo Państwa Kadłubowskich jest bardzo zadbane. Właściciele bardzo dużo uwagi i pracy wkładają w estetykę gospodarstwa. Urządzenie terenu wokół domu i pomieszczeń gospodarskich zasługuje na uznanie. Estetyczne ogrodzenie przykuwa uwagę a alejki kwiatowe i dobór roślin zachwycają. Wyposażenie gospodarstwa w murowany piec chlebowy, rożen i inne pomysłowe rozwiązania stanowiące miejsce do wypoczynku po pracy.
Gospodarstwo osiąga zadawalające wyniki produkcyjne i finansowe i posiada płynność finansową. Współpracuje z Powiatowym Zespołem Doradców we Wrocławiu w zakresie wdrażania rachunkowości rolnej w systemie FADN.

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 05.07.2013