Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

III miejsce Ewa Durkacz gospodarstwo agroturystyczne „Pod gruszą”

III miejsce
Ewa Durkacz
gospodarstwo agroturystyczne „Pod gruszą”
Borówno 59, 58-379 Czarny Bór
tel. 74/845 04 60

 

Gospodarstwo agroturystyczne „Pod gruszą” Pani Ewy Durkacz znajduje się w Górach Kamiennych w Sudetach Środkowych w miejscowości Borówno.
Gospodarstwo funkcjonuje w oparciu o czynne gospodarstwo rolne, w którym prowadzona jest zarówno produkcja roślinna, jak i zwierzęca w tym bydło.
Turyści, mogą uczestniczyć w pracach gospodarskich, mogą skorzystać z nauki dojenia krów oraz poznawać sposoby uprawy różnych roślin ozdobnych i warzywnych.
W starym domu pochodzącym z początku XIX w. znajdują się obszerne pokoje z łazienkami i salon z kominkiem. Goście relaksować się mogą w ogrodzie w specjalnie przygotowanych kącikach wypoczynkowych czy na tarasach wyposażonych w ławki i huśtawki. Latem turyści mogą popływać w wybudowanym przydomowym basenie.
Dla amatorów wędkowania przy gospodarstwie znajduje się łowisko. Okolica obfituje w ciekawe szlaki i trasy turystyczne dlatego gospodyni wypożycza rowery i zaprasza gości na wycieczki. Chętnie służy radą nt. miejsc w okolicy wartych dowiedzenia pomagając w planowaniu interesujących wypadów krajoznawczych. Zimą, ze względu na możliwość uprawiania narciarstwa, chętnie daje nauki jazdy na nartach. Gospodyni przyrządza pyszne posiłki na bazie produktów pochodzących z własnego gospodarstwa rolnego oraz z grzybów zbieranych w pobliskich lasach. Specjalnością kuchni gospodyni, docenianą przez komisje wojewódzkich i powiatowych konkursów w których Pni Ewa często bierze udział, jest czerwony barszczyk (z ukiszonego koncentratu) z uszkami.
W gospodarstwie turyści mogą wypocząć w miłej, domowej atmosferze. Panujący tutaj swojski klimat sprawia, że turyści wracają do agroturystyki „Pod gruszą”.

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 09.07.2013