Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Sowiogórskie dożynki powiatowo-gminne

 

Podczas Sowiogórskich dożynek powiatowo-gminnych w Grodziszczu w gminie Stoszowice, w sobotę 25 sierpnia wybrano najładniejszy wieniec dożynkowy, najlepszy trunek i najciekawsze warzywo.
Na uroczystości przybyli m.in. posłanka Monika Wielichowska, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec, Zastępca Dyrektora DODR we Wrocławiu Bożena Maziarska oraz władze powiatu i gminy Stoszowice.
Największą popularnością cieszyły się wyścigi traktorów Traktor Off Road Racing, natomiast najwięcej emocji wzbudził turniej wsi w trzech kategoriach - rzucie gumowcem w sołtysa, toczeniu bali słomy oraz przeciągania liny.
Punktem kulminacyjnym programu było podsumowanie zorganizowanego przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu powiatowego konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne. Pierwsze miejsce i 3-dniowy wyjazd do parlamentu Europejskiego w Strasburgu zdobyła Katarzyna Trawińska z Nowin w gminie Ziębice, prowadząca gospodarstwo agro-eko-turystyczne, II miejsce otrzymało gospodarstwo Katarzyny i Waldemara Jasińskich ze Srebnej Góry, III miejsce przyznano gospodarstwu Moniki i Bogusława Parysz z Lasek w gminie Złoty Stok, wyróżniono gospodarstwo Czesławy i Mikołaja Potemkinów z Lasek w gminie Złoty Stok.
Impreza zakończyła się zabawą taneczną.

Marian Konieczny DODR we Wrocławiu

 

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 12.07.2013