Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Dożynki w powiecie górowskimTegoroczne gminne uroczystości dożynkowe w powiecie górowskim odbyły się w trzech miejscowościach  w niedzielę 26 sierpnia w Kłodzie Górowskiej w gminie Góra i Luboszycy w gminie Jemielno, a w niedzielę 2 września w Żuchlowie w gminie Niechlów.

Dożynki rozpoczęły się mszą świętą w pobliskich kościołach, następnie korowody utworzone z zaproszonych gości i gospodarzy przemaszerowały na przygotowane wcześniej place, gdzie odbyła się dalsza część dożynkowych ceremonii, w których uczestniczyli między innymi Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec (w Kłodzie Górowskiej), członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz (w Żuchlowie), włodarze powiatu górowskiego i pozostałych gmin, kierownicy gminnych placówek i wielu innych gości.

Podczas uroczystości święta plonów rozstrzygnięto zostały konkursy na Piękną Wieś, Zagrodę i Posesję Wiejską, tradycyjnie też wybierano twórców najpiękniejszych wieńców dożynkowych. 
Goście odwiedzali stoiska Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu zorganizowane przez pracowników Powiatowego Zespołu Doradców w Górze, gdzie korzystali z porad i zaopatrywali się w ulotki i broszury. 
Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, których zwieńczeniem była zabawa taneczna do późnych godzin nocnych.

Jan Rewers DODR we Wrocławiu, PZD Góra

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 08.07.2013