Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Dożynki powiatowo -gminne w Twardocicach

 

Dożynki powiatowo-gminne powiatu złotoryjskiego odbyły się w niedzielę 2 września w Twardocicach. Uroczystość rozpoczęła Msza Św. w Kościele p.w. Piotra i Pawła.
Po nabożeństwie barwny korowód, wspomagany głośną syreną wozu strażackiego, przemaszerował na sportowe boisko. Starosta Złotoryjski Józef Sudoł i Wójt Gminy Pielgrzymka Tomasz Sybis przywitali przybyłych gości i zapowiedzieli Misterium Chleba. Chleb nieśli starostowie dożynek Piotr Michałek i Katarzyna Pupko.
Podczas święta plonów rozstrzygnięto powiatowe konkursy na najładniejszą zagrodę wiejską oraz najlepszą pasiekę 2012 roku. Najlepszą pasieką została pasieka Leonardy i Wiesława Krupskich z Nowego Kościoła. Nagroda za zajęcie pierwszego miejsca za najładniejszą zagrodę powędrowała do rąk Anny Robak z Prusic. Prezentowano grupy wieńcowe, były występy grup folklorystycznych z terenu powiatu złotoryjskiego oraz przedstawienie na temat recyklingu, przygotowane przez najmłodszych.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, gdzie można było oglądać obrusy i serwety szydełkowe Anny Samiec z Ernestynowa oraz haftowane i malowane kopie obrazów sławnych malarzy Wandy i Czesława Leśniaków z Uniejowic.
Doradcy udzielali porad rolnikom, którzy otrzymywali także wydawnictwa o tematyce rolniczej i wiejskiego gospodarstwa domowego.
Dożynki zakończyła zabawa taneczna.

Katarzyna Dorna DODR we Wrocławiu

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 12.07.2013