Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Dożynki powiatowe w Lwówku Śląskim


Tegoroczne gminne uroczystości dożynkowe w powiecie lwóweckim odbyły się w trzech miejscowościach ‒ w niedzielę 26 sierpnia w Golejowie w gminie Lubomierz, a w niedzielę 9 września w Gierczynie w gminie Mirsk, w Proszówce w gminie Gryfów Śląski oraz w Marczowie w gminie Wleń.
Gminne uroczystości dożynkowe gminy Lwówek Śląski odbyły się w dniu 16 września na stadionie miejskim w Lwówku Śląskim i zostały zorganizowane wspólnie ze Starostwem Lwóweckim jako Dożynki Powiatowe 2012.
Dożynki rozpoczęły się mszą świętą na stadionie, gdzie odbyła się dalsza część ceremonii, w której uczestniczyli między innymi Biskup Legnicki Stefan Cichy, posłanki Zofia Czernow, Marzena Machałek, senator Jan Michalski oraz władze powiatu lwóweckiego i gmin, kierownicy gminnych placówek i wielu zaproszonych gości (między innymi delegacja zaprzyjaźnionego miasta z Francji z Merem Noidans Les Vesoul Jean-Pierre Wadoux).
Podczas uroczystości święta plonów rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz przeprowadzono zawody w których reprezentanci gmin rywalizowali w różnych konkurencjach z pracownikami starostwa.
Goście odwiedzali stoisko Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu zorganizowane przez pracowników Powiatowego Zespołu Doradców w Lwówku Śląskim, gdzie korzystali z porad i zaopatrywali się w ulotki i broszury.
Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, których zwieńczeniem była zabawa taneczna do późnych godzin nocnych.

Andrzej Larek DODR we Wrocławiu PZD Lwówek Śląski

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 08.07.2013