Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Dożynki gminy Sobótka w Nasławicach

 

Tegoroczne Dożynki Gminy Sobótka świętowano w niedzielę 2 września, w Nasławicach obchodzących 700-lecie swego istnienia. Uroczystościom towarzyszyła w wystawy poświęconej jubileuszowi miejscowości. Oprawę muzyczną części sakralnej, która rozpoczynała obchody dożynkowe przygotował Chór Otwartych Serc. Po mszy uformował się korowód, który przeszedł na miejsce dalszej części obchodów Święta Plonów. Imprezę uświetniły występy gminnych zespołów ludowych ‒ Strzegomianki, Olbrachtowiczanki oraz Sobótczańska Biesiada. Dożynki były okazją do zmagań w konkursie wiedzy o miejscowości, rozstrzygnięcia konkursu na najładniejszą zagrodę wiejską oraz zabawnego konkursu sprawnościowego. 
Nie zabrakło również małej sceny dla dzieci, straganów z zabawkami i wesołego miasteczka, a także stoiska, gdzie można było spróbować było specjałów miejscowych gospodyń. Swoje stoisko zaprezentował również Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. 
Impreza zakończyła się zabawą taneczną przy muzyce zespołów Mitlos i Verano i widocznym z daleka pokazem sztucznych ogni.

Magdalena Podralska PZD Wrocław, DODR we Wrocławiu
 

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 12.07.2013