Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Dożynki gminne w Podgórzynie

Uroczystość święta plonów w Podgórzynie rozpoczęła się polową mszą świętą, którą celebrowali księża z poszczególnych wsi gminy. Na dożynki zorganizowane w niedzielę, 2 września przybyły posłanki na Sejm RP Zofia Czernow i Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, Starosta Jeleniogórski Jacek Włodyga oraz burmistrzowie i wójtowie okolicznych miast i gmin.
Podczas mszy starostowie dożynek Agata Cupiał i Piotr Dymek wręczyli wójtowi Annie Latto bochen chleba upieczony z mąki tegorocznych zbiorów.
Po mszy odbyła się prezentacja sołectw i wieńców dożynkowych. Jurorzy postanowili nagrodzić wszystkie konkursowe wieńce. Po części oficjalnej rozpoczął się festyn, podczas którego odbyły się konkursy sołeckie, prezentacje, mecz parafialny oraz występy zespołów ludowych i dziecięcych.
Dużym zainteresowaniem uczestników dożynek cieszyło się stoisko promocyjne Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, gdzie pracownicy Powiatowego Zespołu Doradztwa w Jeleniej Górze udzielali porad i prezentowali wydawnictwa DODR we Wrocławiu oraz wyroby rękodzieła ludowego i prace klubów 4H. Podczas dożynek rozstrzygnięto powiatowe konkursy na Rękoekodzieło oraz Bezabawkę. Uroczystość zakończyła zabawa taneczna.

Tadeusz Czopor DODR we Wrocławiu

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 08.07.2013