Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Dożynki w Rokitnicy

W niedzielę 4 września Rokitnica gościła rolników z gminy Złotoryja i okolicznych gmin oraz miasta Złotoryja. Dożynkowe uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą i korowodem dożynkowym. Po mszy rozpoczęła się część oficjalna. Zaproszonych gości przywitała Wójt gminy Złotoryja Maria Leśna.

Po części oficjalnej przyszedł czas na festyn z konkursami sołeckimi i występami. Część artystyczną rozpoczął koncert zespołu ludowego gminy Złotoryja pod nazwą Złota Leszczyna następnie występowały zaproszone zespoły folklorystyczne z ościennych gmin Michalinki ze wsi Konradówka Piotrowice z Gminy Chojnów oraz Podgrodzianki z Raciborowic z Gminy Warta Bolesławiecka. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci, jak zabawy, konkursy, dmuchany zamek i malowanie artystyczne buziaków. Warsztaty z dekorowania pierników prowadziła laureatka konkursu na Rzeźbę piekarsko-cukierniczą (zorganizowanego podczas Święta Chleba i Piernika – Jawor 2016) Martyna Durachta. Wszyscy, którzy przybyli w tym dniu do Rokitnicy mogli podziwiać misternie wykonane wieńce dożynkowe, ale też wystawę starych i nowych motocykli.

Szczególnym zainteresowaniem uczestników dożynek cieszyło się stoisko informacyjne Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, gdzie pracownicy Powiatowego Zespołu Doradców w Chojnowie udzielali porad i prezentowali wydawnictwa, a gościnnie prezentowało się Koło Gospodyń Wiejskich ze wsi Wojcieszyn, który jest wsią tematyczną Wioska Don Kichot. Uroczystość zakończyła zabawa taneczna.

Grażyna Konarska DODR, PZD Złotoryja

Zmodyfikowano: 06.09.2016