Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Dożynki gminne w oleśnickim powiecie

W miniony weekend, czyli 27 i 28 sierpnia, rolnicy z powiatu oleśnickiego dziękowali za tegoroczne plony w gminach Oleśnica, Syców oraz Międzybórz.

Uroczystości rozpoczęły się barwnymi korowodami, po których zostały odprawione uroczyste polowe msze święte. Po modlitwie był czas na podziękowania rolnikom za trud ich pracy, a także organizatorom imprez dożynkowych. W międzyczasie odbywały się konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Zwycięskie wieńce z poszczególnych gmin będą brały udział w konkursie na powiatowych dożynkach. Podczas uroczystości Święta Plonów wybrani rolnicy zostali uhonorowani odznakami Zasłużony dla Rolnictwa. W każdej gminie został przygotowany ciekawy program dożynkowy, a przybyli mieszkańcy i goście chętnie bawili się i uczestniczyli w konkursach.

Na uroczystościach obecne było również stoisko promocyjne DODR. Doradcy z PZD Oleśnica udzielali porad mieszkańcom terenów wiejskich. Każdy odwiedzający dostawał interesujące go materiały informacyjne związane z rolnictwem.          

Paulina Walczak-Grobelna DODR Wrocław, PZD Oleśnica,

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 06.09.2016