Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

SZLAK GINĄCYCH ZAWODÓW

Szlak Ginących Zawodów

Właściciel: Bogusław Gorczyński
Województwo: dolnośląskie
Powiat: Kłodzki
Gmina: Kudowa Zdrój
Miejscowość: Kudowa Zdrój
Ulica: Chrobrego 43 A
Poczta: 57-350 Kudawa Zdrój
Telefon: 74 865 55 12
Poczta elektroniczna: norbert.kudawa@gmail.com
Szerokość geograficzna: 50.449635
Długość geograficzna: 16.241856

Opis:

Tajemnice garncarstwa, młynarstwa, kowalstwa są tu piękne i żywe. Fascynują inspirują w gospodarstwie Bogusława i Urszuli Gorczyńskich Szlak Ginących Zawodów w Czermnej (ul. Chrobrego 43 a) w kilku drewnianych chatach wiejskich można uczestniczyć w pokazach toczenia naczyń glinianych na kole garncarskim, kowalskich pracach, wypieku chleba tradycyjną metodą na zakwasie w piecu chlebowym.

Wśród zwiedzających nie ma nikogo, kto nie skusiłby się na pajdę chleba ze smalcem czy próbę wykonania na kole garncarskim pierwszego glinianego naczynia w życiu. Tym co biesiadowanie w gospodarstwie szczególnie przypadnie do gustu, mogą skorzystać z szałasu z miejscem na ognisko.

Atrakcją gospodarstwa jest także niewielkie ptasie zoo, które szczyci się jedną z największych kolekcji bażantów, gromadą strusi, pawi, kurek chińskich, kogutów ozdobnych. Ponadto w zagrodzie jest hodowla jeleni.

 

Więcej informacji:

Na Szlaku Ginących Zawodów państwa Urszuli i Bogusława Gorczyńskich podczas jednej wizyty można się zapoznać z ginącymi zawodami ‒ garncarstwem, kowalstwem, tkactwem, piekarnictwem. Ponadto jest degustacja wiejskiego chleba ze smalcem, który zdobył liczne nagrody m.in. Ministra Rolnictwa.

Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Nie tylko święci garnki lepią

2. Rolnictwo i zajęcia gospodarskie

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 03.12.2014