Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 11:55:10 | |
Szkolenia wg miejsca realizacji na terenie powiatu: wszystkie powiaty dolnośląskie |
Wersja do druku
--
Wybór powiatu |
- Harmonogram w styczniu 2018r.
- Harmonogram w grudniu 2017r.
- Harmonogram w listopadzie 2017r.
- Harmonogram w październiku 2017r.
- Harmonogram we wrześniu 2017r.
- Harmonogram w sierpniu 2017r.
- Harmonogram w lipcu 2017r.
Harmonogram w czerwcu 2017 r.
Lp. | Temat | Forma | Termin |
---|---|---|---|
Miejsce | | Gmina | Odpowiedzialny | |
Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego ul. Zwycięska 8, 53-033 Wrocław, tel. 71 339 80 21 | |||
1 | Komunikacja w społeczności lokalnej | Szkolenie | 2017-06-21 godz. 10:00 |
Zagórze Śląskie, ul. Główna 14a | | Renata Dyląg | Renata Dyląg | |
2 | Rozwój przedsiębiorczości w ramach PROW 2014-2020 | szkolenie | 2017-06-27 godz. 12:00 |
Trzebnica, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich,ul. Obrońców Pokoju 1a/1 | | Agata Durlak | Agata Durlak | |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu ul. Zwycięska 8, 53-033 Wrocław, 071 339 80 21(22) | |||
3 | Porejestrowe Doświadczalnictwo Odmianowe. Odmiany zalecane roślin zbożowych. | szkolenie | 2017-06-06 godz. 10.00 |
S.O.O. Zybiszów | | Kąty Wrocławskie | Edyta Gajos | |
4 | Porejestrowe Doświadczalnictwo Odmianowe. Odmiany zalecane roślin zbożowych. | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-08 godz. 09:00 |
Gniechowice, AGROMLEK, ul. Wrocławska 34 | | Kąty Wrocławskie | Jerzy Prószyński | |
5 | Sporządzanie wniosków o przyznanie dopłat z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany. | szkolenie | 2017-06-08 godz. 12:00 |
Gminna Biblioteka Publiczna w Długołęce, ul. Szkolna 40a | | Długołęka | Agnieszka Mirek | |
6 | Nowe odmiany roślin zbożowych - postęp hodowlany. Charakterystyka i porównanie odmianowe. | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-22 godz. 10:00 |
Łosiów | | Lewin Brzeski | Arkadiusz Niemiec | |
7 | Ochrona roślin uprawnych - integrowana ochrona roślin (rozpoznawanie agrofagów, progi szkodliwości, technika ochrony roślin). | szkolenie | 2017-06-27 godz. 00:10 |
Gminne Centrum Kultury ,Żórawina, al. Niepodległości 6 | | Żórawina | Artur Dir | |
8 | Szkody wyrządzane przez zwierzęta łowne w uprawach rolniczych, zapobieganie, procedura likwidacji. | szkolenie | 2017-06-29 godz. 10:00 |
Żerniki Małe, świetlica wiejska ul. Tyniecka | | Kobierzyce | Dorota Lidzba, tel 605 565 292 | |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Bolesławcu ul. Sierpnia 80 nr 17/203, 59-700 Bolesławiec, tel. 75 732 69 17 | |||
9 | Wyjazdy szkoleniowe na Regionalne Wystawy Zwierząt i Maszyn - np. Opolagra, Polagra, Sielinko, Bednary. | wyjazd szkoleniowy | 2017-06-10 godz. 6:00 |
Opole | | Warta Bolesławiecka | Bożena Cichorzewska | |
10 | Porejestrowe Doświadczalnictwo Odmianowe. Odmiany zalecane roślin zbożowych. | szkolenie | 2017-06-22 godz. 9:00 |
Tomaszów Bolesławiecki 145 Stacja SDOO | | Warta Bolesławiecka | Bożena Cichorzewska | |
11 | XXII Dolnośląska Wystawa Zwierząt Hodowlanych Piotrowce | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-24 godz. 09:00 |
Piotrowice | | Warta Bolesławiecka | Bożena Cichorzewska | |
12 | XXII Dolnośląska Wystawa Zwierząt Hodowlanych Piotrowce | Wyjazd szkoleniowy | 2017-06-24 godz. 09:00 |
Piotrowice | | Bolesławiec | Julita Łukasiewicz | |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Chojnowie ul. Reja 8, 59-570 Chojnów, tel. 76 818 19 41 | |||
13 | Innowacyjne rozwiązania w rolnictwie. Maszyny i urządzenia rolnicze - mechanizacja rolnictwa. | Wyjazd szkoleniowy | 2017-06-10 godz. 7:00 |
Kamień Śląski | | Ruja | Andrzej Rokitnicki | |
14 | Dobór roślin na poplony. | szkolenie | 2017-06-14 godz. 10:00 |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Chojnowie ul. Reja 8 | | Chojnów | Maria Pieciuń tel. 768188400 | |
15 | Nowe odmiany roślin zbożowych - postęp hodowlany. Charakterystyka i porównanie odmianowe. | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-19 godz. 10:00 |
Stacja Oceny Odmian w Tomaszowie Bolesławieckim | | Legnickie Pole | Dorota Gawron | |
16 | Nowe odmiany roślin zbożowych - postęp hodowlany. Charakterystyka i porównanie odmianowe. | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-19 godz. 10:00 |
Stacja Oceny Odmian w Tomaszowie Bolesławieckim | | Miłkowice | Jung Danuta tel. 768188400 | |
17 | Nowe odmiany roślin zbożowych - postęp hodowlany. Charakterystyka i porównanie odmianowe. | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-19 godz. 10:00 |
Stacja Oceny Odmian w Tomaszowie Bolesławieckim | | Ruja | Andrzej Rokitnicki | |
18 | Porejestrowe Doświadczalnictwo Odmianowe. Odmiany zalecane roślin zbożowych. | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-19 godz. 10:00 |
Stacja Oceny Odmian w Tomaszowie Bolesławieckim | | Chojnów | Małgorzata Rucińska | |
19 | Porejestrowe Doświadczalnictwo Odmianowe. Odmiany zalecane roślin zbożowych. | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-19 godz. 10:00 |
Stacja Oceny Odmian w Tomaszowie Bolesławieckim | | Chojnów | Maria Pieciuń tel. 768188400 | |
20 | Porejestrowe Doświadczalnictwo Odmianowe. Odmiany zalecane roślin zbożowych. | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-19 godz. 10:00 |
Stacja Oceny Odmian w Tomaszowie Bolesławieckim | | Chojnów | Tadeusz Orlański | |
21 | Porejestrowe Doświadczalnictwo Odmianowe. Odmiany zalecane roślin zbożowych. | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-19 godz. 10:00 |
Stacja Oceny Odmian w Tomaszowie Bolesławieckim | | Krotoszyce | Krystyna Wojtyto | |
22 | Porejestrowe Doświadczalnictwo Odmianowe. Odmiany zalecane roślin zbożowych. | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-19 godz. 10:00 |
Stacja Oceny Odmian w Tomaszowie Bolesławieckim | | Kunice | Lucyna Kozak | |
23 | XXII Dolnośląska Wystawa Zwierząt Hodowlanych Piotrowce | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-24 godz. 14:00 |
Piotrowice | | Chojnów | Małgorzata Rucińska | |
24 | XXII Dolnośląska Wystawa Zwierząt Hodowlanych Piotrowce | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-24 godz. 14:00 |
Piotrowice | | Krotoszyce | Krystyna Wojtyto | |
25 | XXII Dolnośląska Wystawa Zwierząt Hodowlanych Piotrowce | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-24 godz. 14:00 |
Piotrowice | | Legnickie Pole | Dorota Gawron | |
26 | XXII Dolnośląska Wystawa Zwierząt Hodowlanych Piotrowce | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-24 godz. 14:00 |
Piotrowice | | Prochowice | Marian Karasek | |
27 | XXII Dolnośląska Wystawa Zwierząt Hodowlanych Piotrowce | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-24 godz. 14:00 |
Piotrowice | | Miłkowice | Danuta Jung | |
28 | Promocja produktów tradycyjnych i regionalnych | targi/wystawy | 2017-06-25 godz. 10:00 |
kompleks pałacowo-parkowy Piotrowice 16, gmina Chojnów | | gmina Chojnów | Lucyna Kozak | |
29 | XXXVII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 10:00 |
Piotrowice | | Chojnów | Barbara Piechowicz | |
30 | XXXVII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 11:00 |
Piotrowice | | Krotoszyce | Krystyna Wojtyto | |
31 | XXXVII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 11:00 |
Piotrowice | | Kunice | Lucyna Kozak | |
32 | XXXVII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 11:00 |
Piotrowice | | Legnickie Pole | Dorota Gawron | |
33 | XXXVII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 11:00 |
Piotrowice | | powiat legnicki | Małgorzata Rucińska | |
34 | XXXVII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 11:00 |
Piotrowice | | Prochowice | Marian Karasek | |
35 | Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 11:00 |
Piotrowice | | Chojnów | Teresa Hapon | |
36 | XXXVII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 11:00 |
Piotrowice | | Miłkowice | Danuta Jung | |
37 | XXXVII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego | konkurs | 2017-06-25 godz. 13:15 |
scena na terenie kompleksu pałacowo parkowego w Piotrowicach 16 | | gmina Chojnów | Andrzej Olszański tel. 768188400 | |
38 | XII Dolnośląski Przegląd Zespołów Folklorystycznych "Śpiewająca Wieś Piotrowice" 2017 | konkurs | 2017-06-25 godz. 14:00 |
Piotrowice | | Chojnów | Barbara Piechowicz | |
39 | Nowe odmiany roślin zbożowych - postęp hodowlany. Charakterystyka i porównanie odmianowe. | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-27 godz. 10:00 |
Kondratowice | | Ruja | Andrzej Rokitnicki | |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Dzierżoniowie ul. Świdnicka 38, 58-200 Dzierżoniów, tel. 74 831 28 92 | |||
40 | Prowadzenie działalności rolniczej na obszarach chronionych, w tym na obszarze Natura 2000. | szkolenie | 2017-06-14 godz. 10:00 |
Oleszna, ul. Wesoła 2 | | Łagiewniki | Ryszard Hubisz | |
41 | Upowszechnianie zasad prawidłowej gospodarki nawozowej, w tym propagowanie zasadności badania gleb i ich wapnowania | szkolenie | 2017-06-19 godz. 10:00 |
Oleszna, ul. Wesoła 2 | | Łagiewniki | Ryszard Hubisz | |
42 | Ocena kondycji upraw. Stan przezimowania, odżywienia oraz skuteczność zabiegów chemicznych. | szkolenie | 2017-06-20 godz. 09:30 |
Mościsko, ul. Kolejowa 12b, biblioteka | | Dzierżoniów | Marzena Zboińska | |
43 | Integrowana produkcja roślin zbożowych. | szkolenie | 2017-06-22 godz. 10:00 |
Oleszna, ul. Wesoła 2 | | Łagiewniki | Ryszard Hubisz | |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Głogowie ul. Folwarczna 53, 67-200 Głogów, tel. 76 833 43 88 | |||
44 | Dobór roślin na poplony. | szkolenie | 2017-06-01 godz. 10:00 |
ul. Folwarczna 53, 67-200 Głogów | | Głogów | Romuald Lewandowski | |
45 | Zasady prowadzenia rejestru w działaniu rolnośrodowiskowo-klimatycznym | szkolenie | 2017-06-02 godz. 09:00 |
ul. Folwarczna 53, 67- 200 Głogów | | Głogów | Malgorzata Szychowska | |
46 | Zasady prowadzenia rejestru w działaniu rolnośrodowiskowo-klimatycznym | szkolenie | 2017-06-05 godz. 9:00 |
siedziba PZDR | | Głogów | Anna Kasprów | |
47 | Pozyskiwanie środków na rozwój gospodarstw rolnych w ramach PROW - Modernizacja gospodarstw rolnych obszar a, b, c, d | szkolenie | 2017-06-06 godz. 09:00 |
siedziba PZDR | | Głogów | Ewa Krzyżanowska-Nowak | |
48 | Pozyskiwanie środków na rozwój gospodarstw rolnych w ramach PROW - Modernizacja gospodarstw rolnych obszar a, b, c, d | szkolenie | 2017-06-09 godz. 9:00 |
siedziba PZDR | | Głogów | Anna Kasprów | |
49 | XXXVII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 10:00 |
| | Piotrowice | Grymm Maria | |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Górze ul. Wrocławska 54, 56-200 Góra, tel. 65 543 24 41 | |||
50 | Promocja rolnictwa i obszarów wiejskich | stoisko informacyjne/promocyjne | 2017-06-01 godz. 09:00 |
Góra | | Góra, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Górze , ul Konopnicka 2 | Angelika Nagła-Jarząb | |
51 | Estetyzacja wiejskiej zagrody | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-04 godz. 07:00 |
Kalsk | | lubuskie | Aniela Gągała | |
52 | Sporządzanie wniosków o przyznanie dopłat z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany. | szkolenie | 2017-06-05 godz. 09:00 |
siedziba PZDR Góra | | Góra | Angelika Nagła- Jarząb | |
53 | XXII Dolnośląska Wystawa Zwierząt Hodowlanych Piotrowce | wyjazd szkoleniowy | 2017-06-24 godz. 07:00 |
Piotrowice | | Chojnów | Jan Rewers | |
54 | Aktywizacja społeczności lokalnych | konkurs | 2017-06-25 godz. 15:00 |
Wąsosz , Amfiteatr Nad Baryczą | | Wąsosz | Aniela Gągała | |
55 | Prowadzenie działalności pozarolniczej przez rolników | szkolenie | 2017-06-30 godz. 09:00 |
siedziba PZDR Góra | | Góra | Marcin Hołtra | |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Jaworze ul. Rapackiego 5, 59-400 Jawor, tel. 76 870 32 64 | |||
56 | Technologia produkcji roślinnej - wybrane elementy uprawy, nawożenia i ochrony roślin | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-01 godz. 07:00 |
PHU AGRO-AS ul. Otmuchowska 4e, Grodków | | Grodków | Ryszard Rzeszowski | |
57 | Technologia produkcji roślinnej - wybrane elementy uprawy, nawożenia i ochrony roślin | Wyjazd szkoleniowy | 2017-06-01 godz. 07:00 |
PHU AGRO-AS ul. Otmuchowska 4e , Grodków | | Grodków | Wiesław Gołuch | |
58 | Technologia produkcji roślinnej - wybrane elementy uprawy, nawożenia i ochrony roślin | wyjazd szkoleniowy | 2017-06-01 godz. 07:00 |
PHU AGRO-AS ul. Otmuchowska 4e Grodków | | Grodków | Mirosław Filewski | |
59 | Prawidłowa technologia uprawy – poletka demonstracyjne z rzepakiem ozimym | szkolenie | 2017-06-06 godz. 10:00 |
Męcinka 24, gospodarstwo rolne Marcina Przychodzeń | | Męcinka | Wiesław Gołuch | |
60 | Technologia produkcji roślinnej - wybrane elementy uprawy, nawożenia i ochrony roślin | Wyjazd szkoleniowy | 2017-06-08 godz.08:00 |
Gniechowice- Agromlek Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo rolne UL. WROCŁAWSKA 34 | | Gniechowice | Ryszard Waszkiewicz | |
61 | Nowe odmiany roślin zbożowych - postęp hodowlany. Charakterystyka i porównanie odmianowe. | pokaz | 2017-06-09 godz.10:00 |
Gospodarstwo rolne - Piotr Gwizdała , Kosiska 23 | | Wądroże Wielkie | Ryszard Waszkiewicz | |
62 | Nowe odmiany roślin zbożowych - postęp hodowlany. Charakterystyka i porównanie odmianowe. | pokaz | 2017-06-16 godz. 10:00 |
Snowidza 8 | | Mściwojów | Mirosław Filewski | |
63 | Estetyzacja wiejskiej zagrody | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-17 godz. 08:00 |
Przesieka | | Podgórzyn | Katarzyna Wojciechowska | |
64 | XXXVII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego | Wyjazd szkoleniowy | 2017-06-25 godz.08:00 |
Piotrowice k/ Chojnowa | | Chojnów | Ryszard Waszkiewicz | |
65 | XXXVII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 08:00 |
Piotrowice | | Chojnów | Wiesław Gołuch | |
66 | XXXVII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego | wyjazd szkoleniowy | 2017-06-25 godz. 08:00 |
Piotrowice k/Chojnów | | Chojnów | Mirosław Filewski | |
67 | XXXVII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 08.00 |
Piotrowice k/ Chojnowa | | Chojnów | Ryszard Rzeszowski | |
68 | XXXVII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 08:00 |
Piotrowice | | Chojnów | Katarzyna Wojciechowska | |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Jeleniej Górze ul. Morcinka 33a, 58-500 Jelenia Góra, tel. 75 755 30 81 | |||
69 | Prawidłowe gospodarowanie na trwałych użytkach zielonych. | szkolenie | 2017-06-12 godz. 9.30 |
siedziba PZDR | | Jelenia Góra | Anna Dudzik | |
70 | Prowadzenie działalności rolniczej na obszarach chronionych, w tym na obszarze Natura 2000. | szkolenie | 2017-06-13 godz. 11:00 |
Komarno Szałas Myśliwski | | Janowice Wielkie | Mariola Gołąb-Jaworska | |
71 | Zasady chowu zwierząt w gospodarstwie ekologicznym - pochodzenie, utrzymanie i żywienie zwierząt | szkolenie | 2017-06-21 godz. 10.00 |
siedziba PZDR | | Jelenia Góra | Beata Gąsiewska | |
72 | Sporządzanie sianokiszonek | szkolenie | 2017-06-21 godz. 12:00 |
Trzcińsko 95 | | Janowice Wielkie | Barbara Korzycka | |
73 | Prawidłowe gospodarowanie na trwałych użytkach zielonych. | szkolenie | 2017-06-22 godz. 11.00 |
Rybnica 137 Świetlica Wiejska | | Stara Kamienica | Krystyna Dudek | |
74 | Nowe odmiany roślin zbożowych - postęp hodowlany. Charakterystyka i porównanie odmianowe. | szkolenie | 2017-06-23 godz. 10:00 |
Zakład Doświadczalny Oceny Odmian Jelenia Góra ul. Krośnieńska 20b | | Jelenia Góra | Tadeusz Czopor | |
75 | Działanie Rolno-środowiskowo-klimatyczne w ramach PROW 2014-2020. | szkolenie | 2017-06-29 godz. 10:00 |
siedziba PZDR | | Jelenia Góra | Anna Sołtysiak | |
76 | Rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich | szkolenie | 2017-06-29 godz. 11:00 |
Jeżów Sudecki ul. Długa 38b | | Jeżów Sudecki | Barbara Korzycka | |
77 | Zasady prowadzenia rejestru w działaniu rolnośrodowiskowo-klimatycznym | szkolenie | 2017-06-29 godz. 11:00 |
siedziba PZDR | | Jelenia Góra | Agnieszka Leśniak | |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Kamiennej Górze ul. Sienkiewicza 6a, 58-400 Kamienna Góra, tel. 75 744 78 52 | |||
78 | Aktywizacja społeczności lokalnych -OPOLAGRA | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-09 godz. 6:00 |
Kamień Śląski k.Opola | | Monika Korkuć | ||
79 | Porejestrowe Doświadczalnictwo Odmianowe. Odmiany zalecane roślin zbożowych. | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-23 godz. 10:00 |
Bukówka 21, Stacja Doświadczalna Oceny Odmian | | Lubawka | Anna Charewicz | |
80 | Prowadzenie gospodarstwa ekologicznego – rejestry, dokumentacja i zasady kontroli | szkolenie | 2017-06-30 godz. 10:00 |
siedziba PZDR w Kamiennej Górze | | Kamienna Góra | Bożena Zajdel | |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Lubaniu ul. Karola Miarki 1, 59-800 Lubań, 75 722 34 61 | |||
81 | Pozyskiwanie środków na rozwój gospodarstw rolnych w ramach PROW - Modernizacja gospodarstw rolnych obszar a, b, c, d | szkolenie | 2017-06-05 godz. 09:00 |
Platerówka 20, Urząd Gminy, sala konferencyjna | | Platerówka | Adam Bocian | |
82 | Nowe odmiany roślin zbożowych - postęp hodowlany. Charakterystyka i porównanie odmianowe. | seminarium wyjazdowe | 2017-06-20 godz. 09:00 |
Tomaszów Bolesławiecki | | Lubań | Donata Kusiak-Maciaszek | |
83 | Nowe odmiany roślin zbożowych - postęp hodowlany. Charakterystyka i porównanie odmianowe. | seminarium wyjazdowe | 2017-06-20 godz. 09:00 |
Tomaszów Bolesławiecki | | Siekierczyn | Dorota Demiańczuk | |
84 | Innowacyjne rozwiązania w rolnictwie. Maszyny i urządzenia rolnicze - mechanizacja rolnictwa. | seminarium wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 09:00 |
Piotrowice | | Lubań | Donata Kusiak-Maciaszek | |
85 | Innowacyjne rozwiązania w rolnictwie. Maszyny i urządzenia rolnicze - mechanizacja rolnictwa. | seminarium wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 09:00 |
Piotrowice | | Siekierczyn | Dorota Demiańczuk | |
86 | XXXVII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego | seminarium wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 09:00 |
Piotrowice | | Platerówka | Adam Bocian | |
87 | XXII Dolnośląska Wystawa Zwierząt Hodowlanych Piotrowce | seminarium wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 11:00 |
Piotrowice | | Platerówka | Adam Bocian | |
88 | Ochrona roślin uprawnych - integrowana ochrona roślin (rozpoznawanie agrofagów, progi szkodliwości, technika ochrony roślin). | szkolenie | 2017-06-27 godz. 10:00 |
Mściszów 5a, Gospodarstwo rolne | | Lubań | Danuta Łuksza | |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Lubinie ul. Kisielewskiego 6, 59-300 Lubin, tel. 76 844 74 07 | |||
89 | Pielęgnowanie tradycji ludowych i promocja dziedzictwa kulturowego | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-08 godz.07:00 |
Wrocław, Panorama Racławicka, ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 11, Ogród Botaniczny, ul. Siekiewicza 23, Muzeum Etnograficzne , ul. Traugutta 111/113 | | Ścinawa, Lubin, Rudna | Urszula Znamirowska | |
90 | Sporządzanie wniosków o przyznanie dopłat z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany. | szkolenie | 2017-06-09 godz. 10:00 |
PZDR w Lubinie | | Lubin | Aneta Hawryluk | |
91 | Nowe rozwiązania w produkcji zwierzęcej - Targi (np. Ferma w Łodzi, Opolagra, PolagraPremiery, Agro Show, Sielnko i inne) | wyjazd szkoleniowy | 2017-06-10 godz. 07:00 |
Kamień Śląski | | Gogolin | Aneta Hawryluk | |
92 | Wyjazdy szkoleniowe na Regionalne Wystawy Zwierząt i Maszyn - np. Opolagra, Polagra, Sielinko, Bednary. | wyjazd szkoleniowy | 2017-06-10 godz. 07:00 |
Kamień Śląski | | Gogolin | Arkadiusz Dulemba | |
93 | Wyjazdy szkoleniowe na Regionalne Wystawy Zwierząt i Maszyn - np. Opolagra, Polagra, Sielinko, Bednary. | wyjazd szkoleniowy | 2017-06-10 godz. 07:00 |
Kamień Śląski | | Gogolin | Magdalena Charytanowicz | |
94 | Porejestrowe Doświadczalnictwo Odmianowe. Odmiany zalecane roślin zbożowych. | szkolenie | 2017-06-20 godz. 10:00 |
ZDOO Naroczyce | | Rudna | Arkadiusz Dulemba | |
95 | Wsparcie dla rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich | szkolenie | 2017-06-22 godz. 10:00 |
PZDR w Lubinie | | Lubin | Jadwiga Zajączkowska | |
96 | Aktywizacja społeczności lokalnych | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-25 godz.10:00 |
Piotrowice | | Ścinawa | Urszula Znamirowska | |
97 | Zagrody Edukacyjne | pokaz | 2017-06-28 godz.10:00 |
Zagroda edukacyjna- Rawska Anna - Bukowna 11 | | Rudna, Ścinawa, Lubin | Urszula Znamirowska | |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Lwówku Śląskim ul. Wojska Polskiego 25c, 59-600 Lwówek Śląski, tel. 75 782 21 36 | |||
98 | Pozyskiwanie środków na rozwój gospodarstw w ramach PROW 2014-2020 -Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000, Premia dla młodych rolników | szkolenie | 2017-06-05 godz. 09:00 |
Urząd Miasta i Gminy Lubomierz, Pl.Wolności 1, biuro terenowe PZDR | | Lubomierz | Agnieszka Bocian | |
99 | Program upowszechniania znajomości przepisów ustawy o ochronie zwierząt wśród rolników województwa dolnośląskiego na lata 2014-2020 | szkolenie | 2017-06-07 godz. 09:00 |
Urząd Miasta i Gminy Lubomierz, Pl.Wolności 1, biuro terenowe PZDR | | Lubomierz | Agnieszka Bocian | |
100 | Ubój zwierząt z konieczności w celu pozyskania mięsa do spożycia przez ludzi oraz pozyskiwanie mięsa przeznaczonego na użytek własny | szkolenie | 2017-06-12 godz. 10:00 |
Mirsk, Urząd Miasta i Gminy, Pl. Wolności 40, biuro terenowe PZDR | | Mirsk | Mirosław Pietraszek | |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Miliczu ul. Kopernika 3, 56-300 Milicz, tel. 71 384 21 59 | |||
101 | Ochrona roślin uprawnych - integrowana ochrona roślin (rozpoznawanie agrofagów, progi szkodliwości, technika ochrony roślin). | pokaz | 2017-06-01 godz.10:00 |
Miłosławice-pola uprawne rolników | | Milicz | Janina,Iwona Turowska | |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Oleśnicy ul. Wiejska 2, 56-400 Oleśnica, tel. 71 314 93 63 | |||
102 | Wyjazdy szkoleniowe na Regionalne Wystawy Zwierząt i Maszyn - np. Opolagra, Polagra, Sielinko, Bednary. | Szkolenie wyjazdowe | 2017-06-10 godz. 06:30 |
Kamień Sląski k. Opola | | Międzybórz | Eugenia Cieśla | |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Oławie ul. 3 Maja 1, 55-200 Oława, tel. 71 313 94 81 | |||
103 | Dobór roślin na poplony. | szkolenie | 2017-06-07 godz. 10:00 |
Domaniów 56, Urząd Gminy, sala konferencyjna | | Domaniów | Grażyna Głogulska | |
104 | Szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin. | szkolenie | 2017-06-12 godz. 8:00 |
Domaniów, Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej | | Domaniów | Grażyna Głogulska | |
105 | Zasady korzystania z własnego materiału siewnego (AGNAS). | szkolenie | 2017-06-20 godz. 10:00 |
Domaniów 56, Urząd Gminy, sala konferencyjna | | Domaniów | Jerzy Zieliński | |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Polkowicach ul. Spółdzielcza 2, 59-100 Polkowice, tel. 76 845 46 93 | |||
106 | Propagowanie, rozwój i promocja zagród edukacyjnych | wyjazd szkoleniowy | 2017-06-15 godz. 19:30 |
Wilno | | Wanda Żuchowska | Wanda Żuchowska. | |
107 | XXXVII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego | Szkolenie wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 08:00 |
Piotrowice | | Chojnów | Eugeniusz Sójka | |
108 | XXXVII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 08:00 |
Piotrowice | | Chojnów | Izabela Skut | |
109 | XXXVII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 08:00 |
Piotrowice | | Chojnów | Grzegorz Pyrcz | |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Strzelinie ul. Ząbkowicka 31, 57-100 Strzelin, tel. 71 392 04 56 | |||
110 | Nowe rozwiązania w produkcji zwierzęcej - Targi (np. Ferma w Łodzi, Opolagra, PolagraPremiery, Agro Show, Sielnko i inne) | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-09 godz. 08:00 |
Kamień Śląski | | Łukasz Hołowaty,Tomasz Mrukowicz | ||
111 | Pozyskiwanie środków na rozwój gospodarstw rolnych w ramach PROW - Modernizacja gospodarstw rolnych obszar a, b, c, d | szkolenie | 2017-06-20 godz. 10:00 |
UMIG Wiązów sala konferencyjna | | Wiązów | Piotr Chacko | |
112 | Ochrona roślin uprawnych - integrowana ochrona roślin (rozpoznawanie agrofagów, progi szkodliwości, technika ochrony roślin). | szkolenie | 2017-06-27 godz. 10:00 |
Urzad Gminy Borów sala konferencyjna. | | Borów | Tomasz Mrukowicz | |
113 | Ubój zwierząt z konieczności w celu pozyskania mięsa do spożycia przez ludzi oraz pozyskiwanie mięsa przeznaczonego na użytek własny | szkolenie | 2017-06-28 godz. 10:00 |
Urzad Gminy Przeworno sala obrad | | Przeworno | Łukasz Hołowaty | |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Środzie Śląskiej ul. Wrocławska 2, 55-300 Środa Śl., tel. 71 317 29 59 | |||
114 | Ubój zwierząt z konieczności w celu pozyskania mięsa do spożycia przez ludzi oraz pozyskiwanie mięsa przeznaczonego na użytek własny | szkolenie | 2017-06-09 godz. 09:00 |
Środa Śląska, Starostwo Powiatowe, ul. Wrocławska 2, sala konferencyjna | | Środa Śląska | Zbigniew Plesowicz | |
115 | Prawidłowa technologia uprawy – poletka demonstracyjne z rzepakiem ozimym | demonstracja | 2017-06-16 godz. 11:00 |
Gospodarstwo Rolne Piotr Wiglusz Godków 1, 55-311 Kostomłoty | | Środa Śląska | Anna Kuriata-Rajska | |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Świdnicy ul. Wałbrzyska 25/27, 58-100 Świdnica, tel. 74 852 20 21 (wew. 251) | |||
116 | VAT w rolnictwie | szkolenie | 2017-06-07 godz. 10:00 |
Marcinowice, Urząd Gminy,ul.Tuwima 2,sala konferencyjna | | Marcinowice | Józef Witkowski - PZDR Świdnica | |
117 | Wyjazdy szkoleniowe na Regionalne Wystawy Zwierząt i Maszyn - np. Opolagra, Polagra, Sielinko, Bednary. | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-09 godz. 07:00 |
Kamień Śląski | | Żarów | Iwona Polak | |
118 | Wyjazdy szkoleniowe na Regionalne Wystawy Zwierząt i Maszyn - np. Opolagra, Polagra, Sielinko, Bednary. | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-09 godz. 7:00 |
Kamień Śląski | | Świdnica | Barbara Kot | |
119 | Wyjazdy szkoleniowe na Regionalne Wystawy Zwierząt i Maszyn - np. Opolagra, Polagra, Sielinko, Bednary. | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-09 godz. 06:00 |
Kamień Śląski k. Opola | | Dobromierz | Marta Domeracka | |
120 | Ochrona roślin uprawnych - integrowana ochrona roślin (rozpoznawanie agrofagów, progi szkodliwości, technika ochrony roślin). | Pokaz polowy | 2017-06-20 godz.10:00 |
Stachowice | | Świdnica | Barbara Kot | |
121 | Ochrona roślin uprawnych - integrowana ochrona roślin (rozpoznawanie agrofagów, progi szkodliwości, technika ochrony roślin). | pokaz polowy | 2017-06-21 godz.10:00 |
Imbramowice | | Żarów | Iwona Polak | |
122 | Wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych w gospodarstwie rolnym. | szkolenie | 2017-06-23 godz. 10:00 |
Centrum Technologii Energetycznych w Świdnicy, ul.Stalowa 2 | | Bogdan Sucharski | ||
123 | XXXVII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 09:00 |
Piotrowice | | Dobromierz | Marta Domeracka | |
124 | Gospodarska wodno-ściekowa oraz postępowanie z odpadami. | szkolenie | 2017-06-27 godz. 10:00 |
siedziba PZDR w Świdnicy ul. Wałbrzyska 25/27 | | powiat Świdnicki | Bożena Pospiszyl | |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Wałbrzychu ul. B. Chrobrego 14, 58-300 Wałbrzych, tel. 74 842 62 72 | |||
125 | Ochrona roślin uprawnych - integrowana ochrona roślin (rozpoznawanie agrofagów, progi szkodliwości, technika ochrony roślin). | szkolenie | 2017-06-20 godz. 10:00 |
Stare Bogaczowice - Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne, Stare Bogaczowice, ul. Główna 148 | | Stare Bogaczowice | Danuta Węgłowska | |
126 | Produkty regionalne i tradycyjne szansą rozwoju wsi dolnośląskiej | Konkurs | 2017-06-24 godz. 14:00 |
Walim - Park Jordanowski | | Walim | Danuta Szczęśniak | |
127 | XXII Dolnośląska Wystawa Zwierząt Hodowlanych Piotrowce | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 09:00 |
Piotrowice | | Jadwiga Kamińska | ||
128 | XXII Dolnośląska Wystawa Zwierząt Hodowlanych Piotrowce | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 09:00 |
Piotrowice | | Agnieszka Kusyk | ||
129 | Tradycyjne wiejskie ogrody | szkolenie | 2017-06-26 godz. 11:00 |
Rybnica Leśna 78 | | Mieroszów | Małgorzata Hrehoruk | |
130 | Estetyzacja wiejskiej zagrody | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-28 godz. 07:00 |
Lubomierz,Sucha-zamek Czocha | | Jelenia Góra | Małgorzata Hrehoruk | |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Wołowie Plac Piastowski 2, 56-100 Wołów, tel. 71 389 11 48 | |||
131 | XXII Dolnośląska Wystawa Zwierząt Hodowlanych Piotrowce | Szkolenie wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 08:00 |
Piotrowice | | Chojnów | Elżbieta Derejczyk, Michał Woźny | |
132 | XXII Dolnośląska Wystawa Zwierząt Hodowlanych Piotrowce | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 08:00 |
Potrowice | | Chojnów | Karolina Łabudzińska, Jerzy Truś | |
133 | XXII Dolnośląska Wystawa Zwierząt Hodowlanych Piotrowce | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 09:30 |
Piotrowice | | Chojnów | Ewelina Zamojska | |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Ząbkowicach Śląskich ul. Daleka 19, 57-200 Ząbkowice Śląskie, tel. 74 815 17 51 | |||
134 | Zasady prowadzenia rejestru w działaniu rolnośrodowiskowo-klimatycznym | szkolenie | 2017-06-07 godz. 10:00 |
Ziębice, Urząd Gminy, ul.Przemysłowa 10, sala konferencyjna | | Ziębice | A.Wacławik | |
135 | Nowe technologie i trendy w produkcji roślinnej. Komputeryzacja rolnictwa. Rolnictwo precyzyjne. | wyjazd szkoleniowy | 2017-06-10 godz.8:00 |
Kamień Śląski k/Opola | | Stanisław Rozenbajger | ||
136 | Innowacyjne rozwiązania w rolnictwie. Maszyny i urządzenia rolnicze - mechanizacja rolnictwa. | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-10 godz. 07:00 |
Kamień Śląski/k.Opola | | Henryka Studnicka | ||
137 | Nowe technologie i trendy w produkcji roślinnej. Komputeryzacja rolnictwa. Rolnictwo precyzyjne. | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-10 godz. 7:00 |
Kamień Śląski k. Opola | | Agnieszka Kubińska | ||
138 | Racjonalne nawożenie makro i mikroelementami. | szkolenie | 2017-06-14 godz. 09:00 |
Zbiórka - Rolnicze Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe Ziębice ul.Przemysłowa 34 | | Ziębice | Stanisław Rozenbajger | |
139 | XXII Dolnośląska Wystawa Zwierząt Hodowlanych Piotrowce | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-24 godz. 07:00 |
Piotrowice /k.Chojnowa | | Henryka Studnicka | ||
140 | XXII Dolnośląska Wystawa Zwierząt Hodowlanych Piotrowce | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-24 godz. 7:00 |
Piotrowice | | Chojnów | Agnieszka Kubińska | |
141 | Aktywizacja społeczno - kulturalna mieszkańców wsi i promowanie dziedzictwa kulturowego. | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-25 godz. 09:30 |
Arboretum Wojsławice | | Niemcza | Teresa Babik | |
142 | Technologia produkcji roślinnej - wybrane elementy uprawy, nawożenia i ochrony roślin | szkolenie | 2017-06-28 godz. 09:00 |
Zakład Doświadczalny Oceny Odmian Tarnów 13 | | Ząbkowice Śl. | Stanisław Rozenbajger | |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Zgorzelecu ul. Bohaterów II Armii 8, 59-900 Zgorzelec, tel. 75 778 72 06 | |||
143 | Zasady korzystania z własnego materiału siewnego (AGNAS). | szkolenie | 2017-06-05 godz. 10:00 |
Siedziba PZDR Zgorzelec | | Zgorzelec | Małgorzata Kaufeld | |
144 | Sporządzanie wniosków o przyznanie dopłat z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany. | szkolenie | 2017-06-08 godz. 10:00 |
Sulików, Urząd Gminy, ul. Dworcowa 5 | | Sulików | Wiesława Brzezińska | |
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Złotoryi ul. Basztowa 12, 59-500 Złotoryja, tel. 76 878 35 42 | |||
145 | Racjonalne żywienie i zdrowy styl życia w gospodarstwie domowym | pokaz | 2017-06-09 godz. 18:00 |
Wojcieszyn 14, 59-524 Pielgrzymka | | Pielgrzymka | Grażyna Konarska | |
146 | Innowacyjne rozwiązania w rolnictwie. Maszyny i urządzenia rolnicze - mechanizacja rolnictwa. | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-11 godz. 07.00 |
Kamień Śląski | | Pielgrzymka | Stanisław Grzyb | |
147 | Szkody wyrządzane przez zwierzęta łowne w uprawach rolniczych, zapobieganie, procedura likwidacji. | szkolenie | 2017-06-21 godz.10:00 |
Gierałtowiec, świetlica wiejska | | Złotoryja | Katarzyna Dorna | |
148 | XXXVII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-25 godz.10:00 |
Piotrowice k/ Chojnowa | | Złotoryja | Katarzyna Dorna | |
149 | Aktywizacja społeczno - kulturalna mieszkańców wsi i promowanie dziedzictwa kulturowego. | szkolenie wyjazdowe | 2017-06-29 godz. 07:00 |
Dobków, Sudecka Zagroda Edukacyjna | | Świerzawa | Grażyna Konarska | |
| |||
150 | |||
| | |||
- Harmonogram w maju 2017r.
- Harmonogram w kwietniu 2017r.
- Harmonogram w marcu 2017r.
- Harmonogram w lutym 2017r.
- Harmonogram w styczniu 2017r.
- Harmonogram w grudniu 2016r.
Ze względu na możliwość zmian w harmonogramie, zainteresowanych prosimy o kontakt z odpowiednim Zespołem Doradców.
Dział Metodyki Doradztwa Szkoleń i Wydawnictw DODR we Wrocław.